Zwycięstwa wrocławskich pięściarzy

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

Świetne występy naszych boskerów na gali boksu zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Swoje walki wygrali Mateusz Masternak i Marek Matyja.

Na gali boksu zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, 24-letni wrocławski pięściarz Mateusz Masternak (23 zwycięstwa-0 porażek, 17 KO) z grupy O'Chikara Gmitruk Team wygrał  w wadze cruiser przez techniczny nokaut w 7. rundzie z twardym Łotyszem Artursem Kulikauskisem (7-9-2, 4 KO), dla którego była to pierwsza w karierze przegrana przed czasem. „Master” jest zawodnikiem słynnego warszawskiego trenera Andrzeja Gmitruka, któremu asystuje… aktualny mistrz Europy w kategorii superśredniej Piotr Wilczewski spod Dzierżoniowa. Ale we Wrocławiu Mateusz często korzysta z porad tutejszego znakomitego szkoleniowca Zygmunta Gosiewskiego.

Udanie zadebiutował na zawodowym ringu oleśniczanin Marek Matyja (1-0, 0 KO). W Ostrowcu Św. w wadze półciężkiej w czterech rundach pokonał on jednogłośnie na punkty Litwina Kirilasa Psonko (5-12-1, 4 KO). Sędziowie wytypowali wynik 40:36, 39:37 i 39:38 na korzyść Matyi. Marek na co dzień ćwiczy we wrocławskim Maksimusie pod okiem trenera Ryszarda Furdyny, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

(BART)


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 3 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.