Zwycięska seria Śląska

Łukasz Haraźny, poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Pięcioma kolejnymi zwycięstwami koszykarze Śląska Wrocław zakończyli zmagania w ramach II etapu TBL. W sobotę wyższość wrocławian uznać musieli zawodnicy ŁKS Łódź. Śląsk zakończył sezon zasadniczy na 7.  miejscu.

Szczęśliwa siódemka?
Dwa zwycięstwa Śląska
Pięcioma kolejnymi zwycięstwami koszykarze Śląska Wrocław zakończyli zmagania w ramach II etapu TBL. W ostatnich dniach wyższość wrocławian uznać musieli zawodnicy Siarki Tarnobrzeg oraz ŁKS Łódź. Śląsk zakończył sezon zasadniczy na 7.  miejscu.
Siarka Tarnobrzeg to zespół, który już dwukrotnie pokonywał w tym sezonie ekipę Śląska. W środę we Wrocławiu do niespodzianki jednak nie doszło i to wrocławianie byli górą. Prawdziwa dominacja gospodarzy miała miejsce w drugiej kwarcie, pod koniec której, po punktach Bartosza Bochny, wygrywali aż 56:31! Po zmianie stron Śląsk się zaciął, a amerykańscy liderzy Siarki wzięli się za odrabianie strat. Przewaga gospodarzy malała, ale dopiero na 30 sek. przed końcem czwartej kwarty, po celnej trójce Nicchaeusa Doaksa, tarnobrzeżanie zdołali zbliżyć się do Śląska na sześć oczek (86:80). Goście przerywali akcje wrocławian faulami, aby zyskać na czasie, ale podopieczni Miodraga Rajkovicia skutecznie egzekwowali rzuty wolne i dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.
W sobotę do Wrocławia przyjechał outsider ligi, ŁKS Łódź. Wynik tego meczu nie miał najmniejszego znaczenia dla żadnej ze stron. Śląsk już wcześniej zapewnił sobie 7. miejsce w tabeli po II etapie TBL, a ŁKS, nawet w przypadku zwycięstwa, nie mógł już opuścić ostatniej lokaty. W spotkanie lepiej weszli goście, którzy po niespełna czterech minutach wygrywali 14:2! Kilkunastopunktowe prowadzenie grających na wysokiej skuteczności łodzian utrzymywało się do drugiej kwarty. Wtedy wrocławianie włączyli wyższy bieg i systematycznie zmniejszali przewagę przyjezdnych. Po zmianie stron tempo gry narzucali już tylko gospodarze, którzy ostatecznie pewnie wygrali 94:78. Wśród graczy Śląska najczęściej punktował w ostatnich dwóch meczach Paul Graham – odpowiednio 29 i 25 oczek. I to właśnie ten zawodnik do udanych może zaliczyć II etap rozgrywek. Pod nieobecność Qa’rraana Calhouna i Akselisa Vairogsa Amerykanin stał się jedną z głównych – obok Aleksandara Mladenovicia i Roberta Skibniewskiego – opcji ofensywnych zespołu i podnosił swoje indywidualne osiągnięcia ze słabszymi zespołami, regularnie zdobywając powyżej 20 oczek.
ŚRODA
Śląsk Wrocław –
Siarka Tarnobrzeg 90:80 (24:18, 32:13, 18:26, 16:23)
Śląsk: Graham 27, Mladenović 23, Buczak 14, Skibniewski 8, Niedźwiedzki 6, Bochno 6, Bogavac 4, Diduszko 2, Sęk 0, Grzeliński 0.
Siarka: Doaks 24, Miller 15, Tiller 14, Piechowicz 10, Karnowski 8, Pyszniak 5, Wyka 4.
SOBOTA
ŁKS Łódź 94:78
(18:29, 25:17, 31:14, 20:18)
Śląsk: Graham 25, Skibniewski 19, Bogavac 16, Sęk 12, Mladenović 8, Niedźwiedzki 7, Buczak 5, Bochno 2, Diduszko 0, Makowski 0.
ŁKS: Dłuski 20, Zyskowski 15, Michalak 11, BartosZapraszamy do galerii zdjęć z pojedynku koszykarzy Śląska Wrocław z ŁKS Łódź w Tauron Basket Lidze. Fot. K. Ziółkowski Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 94:78 (18:29, 25:17, 31:14, 20:18)

Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 94:78 (18:29, 25:17, 31:14, 20:18)

Śląsk: Graham 25, Skibniewski 19, Bogavac 16, Sęk 12, Mladenović 8, Niedźwiedzki 7, Buczak 5, Bochno 2, Diduszko 0, Makowski 0.ŁKS: Dłuski 20, Zyskowski 15, Michalak 11, Bartoszewicz 11, Sulima 9, Szczepaniak 8, Kenig 3.