Zwycięska passa podtrzymana

Maciej Szumski, poniedziałek, 27 maja 2013

W zaległym spotkaniu Topligi Devils pokonali Zagłębie Steelers 61:0. Wysokie zwycięstwo zapewniło im przynajmniej drugie miejsce w grupie południowej i pewny już udział w fazie play-off.

Spotkanie z zespołem z Będzina pierwotnie zaplanowano na 23 marca. Jednak ze względu na utrzymującą się jeszcze wówczas zimę mecz został przełożony na ostatnią sobotę maja. Przyjezdni do spotkania przystępowali poważnie osłabieni. Na ławce Steelers nie mógł zasiąść trener Jason Blasko oraz kilku ważnych graczy. Była to konsekwencja nieprzyjemnego incydentu z meczu z Kozłami Poznań. Hutnicy poddali mecz w czwartej kwarcie, gdy ich trener oskarżył sędziów o stronniczość. Sytuacja ta nie mogła być usprawiedliwieniem dla ich słabej postawy. Już na początku meczu gospodarze rzucili się na drużynę gości. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Pierwsze przyłożenie zanotował Amerykanin Xavier Glenn. Gospodarze poszli za ciosem i punktowali w tej kwarcie jeszcze trzykrotnie. Kolejna kwarta również należała do Diabłów. Szczególnie efektowana była akcja Austina Smitha. Wrocławski zawodnik zdobył punkty po 67-jardowej akcji biegowej. Schodzących do szatni zawodników żegnały brawa publiczności, która liczyła w następnej połowie na jeszcze więcej. W drugiej części meczu Devils spuścili jednak nieco z tonu. Do końca meczu drużyna z Dolnego Śląska zdobyła już tylko trzy touchdowny. Autorem dwóch z nich był obiecujący skrzydłowy Karol Pełechaty. Dobrze radziła sobie również defensywa, która po raz pierwszy w tym sezonie nie pozwoliła Hutnikom na zdobycie punktów.
Do końca sezonu zasadniczego Devils rozegrają jeszcze cztery spotkania, ale najważniejszy wydaje się być rewanż 8 czerwca z Giants. Ten mecz zadecyduje najprawdopodobniej o pierwszym miejscu w grupie.