Zwycięska inauguracja Śląska Wrocław

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 22 lipca 2019

Udany start nowego sezonu w wykonaniu Śląska Wrocław. Po pięknym golu swojego nowego piłkarza Dino Štigleca, podopieczni Vitezslava Lavicki wywieźli z Krakowa komplet punktów, przy okazji przerywając imponującą passę Wisły – 21 inauguracyjnych meczów bez porażki.

avatar
Zwycięska inauguracja sezonu Śląska Wrocław dzięki pięknej bramce zdobytej przez Dino Štigleca (fot. K. Pączkowska)

Co robili państwo w sierpniu 1997 roku? Czas dość odległy, ale to właśnie wtedy Biała Gwiazda po raz ostatni kończyła premierową kolejkę ekstraklasy (wówczas jeszcze I ligi) bez zdobyczy punktowej. Nawiasem mówiąc, mistrzem Polski po tamtym sezonie został ŁKS, z kolei spadek zanotował Raków. To obaj beniaminkowie obecnych zmagań… W ubiegłych rozgrywkach doszło do trzech starć między Śląskiem a Wisłą, WKS nie wygrał ani jednego.

Bez Błaszczyka

Tyle historii. W sobotę, w jedenastce wybrańców Vitezslava Lavicki niespodzianka. Rolę wysuniętego napastnika powierzono Danielowi Szczepanowi, a nie jak się spodziewano, sprowadzonemu latem Erikowi Exposito. Środek pola to już duet ex-wiślaków, Michał Chrapek i Krzysztof Mączyński. Zabrakło kontuzjowanego Mateusza Radeckiego, ale to gospodarze mieli poważniejszy powód do narzekań. Maciej Stolarczyk nie mógł skorzystać przecież ze swojej największej gwiazdy Jakuba Błaszczykowskiego, który nie wykurował się jeszcze po wiosennej kontuzji śródstopia. Uwagę przyciągała osoba sędziego głównego Daniela Stefańskiego, który był na ustach wszystkich kibiców w kraju po osławionej już, kwietniowej rywalizacji Legii z Lechią. Co ciekawe ten sam arbiter gwizdał wrocławianom na zakończenie ubiegłego sezonu w pojedynku z Arką Gdynia.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.