Zwarycz złotym medalistą

, czwartek, 26 września 2013

W odbywających się w Tallinie mistrzostwach Europy do lat 23, złoty medal wywalczył Krzysztof Zwarycz (KPC Górnik Polkowice). Nasz reprezentant w dwuboju udźwignął 356 kg.
W odbywających się w Tallinie mistrzostwach Europy do lat 23, złoty medal wywalczył Krzysztof Zwarycz (KPC Górnik Polkowice). Nasz reprezentant w dwuboju udźwignął 356 kg.

avatar
Krzysztof Zwarycz do Wrocławia przyjedzie jako mistrz Europy U23

Zwarycz wystartował w Estonii w kategorii 85 kg (w dniu startu ważył 80 kg), chociaż docelowo zawodnik wystąpi w mistrzostwach świata we Wrocławiu w kat. 77 kg. Dzięki temu jego wynik robi jeszcze lepsze wrażenie. Wyrywając 161 kg Zwarycz ustanowił nowy rekord życiowy. Tuż za Polakiem uplasowali sie dwaj Rosjanie - Wiktor Charczenko i Albert Sajakow. 
W podrzucie Polak również pokazał klasę, kończąc rywalizację ze 195 kg.   
Bardzo zadowolony ze startu 23-letniego zawodnika był szef wyszkolenia PZPC, Bogusław Maliszewski. - Występ Zwarycza mogę określi tylko w jeden sposób - doskonały start, piękne sześć podejść, pewność siebie i wielka siła. Uważam to za dobry prognostyk przed mistrzostwami świata we Wrocławiu w wadze 77 kg - powiedział. 
My również liczymy, że to będzie zapowiedź dobrego występu nie tylko Zwarycza, ale i pozostałych Polaków na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata.
Zwarycz wystartował w Estonii w kategorii 85 kg (w dniu startu ważył 80 kg), chociaż docelowo zawodnik wystąpi w mistrzostwach świata we Wrocławiu w kat. 77 kg. Dzięki temu jego wynik robi jeszcze lepsze wrażenie. Wyrywając 161 kg Zwarycz ustanowił nowy rekord życiowy. Tuż za Polakiem uplasowali sie dwaj Rosjanie - Wiktor Charczenko i Albert Sajakow. W podrzucie Polak również pokazał klasę, kończąc rywalizację ze 195 kg.   

Bardzo zadowolony ze startu 23-letniego zawodnika był szef wyszkolenia PZPC, Bogusław Maliszewski. - Występ Zwarycza mogę określi tylko w jeden sposób - doskonały start, piękne sześć podejść, pewność siebie i wielka siła. Uważam to za dobry prognostyk przed mistrzostwami świata we Wrocławiu w wadze 77 kg - powiedział. My również liczymy, że to będzie zapowiedź dobrego występu nie tylko Zwarycza, ale i pozostałych Polaków na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata.źródło: pzpc.pl


Proste pytanie: 4 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.