Znamy już najpopularniejszych sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku w 2012 roku

Łukasz Haraźny, poniedziałek, 11 lutego 2013

Piękna sala, światła… Na godzinę przed wielkim Balem Sportowca wszystko wyglądało tak imponująco, że dech w piersi zapierało. Po godzinie 19 w Biznes Klubie na Stadionie Miejskim zaczęli pojawiać się pierwsi goście. Wśród nich najlepsi sportowcy, trenerzy, działacze, vipy i miłośnicy dobrej zabawy. W końcu się wyjaśniło… Poznaliśmy wyniki naszego plebiscytu na najpopularniejszych zawodników i szkoleniowców w roku 2012.

 

TUTAJ zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Balu Sportowca

avatar

– To był najlepszy bal, jaki do tej pory zorganizowaliśmy – jednogłośnie mówili nasi goście. Choć może to nieskromnie zabrzmi, to chyba rzeczywiście ta impreza wyszła nam wspaniale. Ale nie tylko nasza w tym zasługa. Spółka Wrocław 2012 – nasz partner w organizacji gali spisała się rewelacyjnie i pomagała, jak tylko można było. Bardzo wsparł nas również Urząd Marszałkowski, no i przede wszystkim wspaniali sponsorzy, bez których to wszystko nie byłoby możliwe. Serdecznie za to dziękujemy. Ale do sedna sprawy…
 

Janikowski na czele

Wolą Czytelników „Słowa Sportowego”, Damian Janikowski, zapaśnik wrocławskiego Śląska, brązowy medalista igrzysk w Londynie został bezapelacyjnym zwycięzcą plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku. Zwycięstwo podopiecznego Józefa Tracza było w pełni zasłużone, choć nie przyszło łatwo. Damian otrzymał, od nas oryginalną nagrodę voucher na lot w pierwszym Polsce tunelu aerodynamicznym Freeflycenter, który już w kwietniu otwarty zostanie w Lesznie. Mnóstwo głosów otrzymała także druga w plebiscycie Oliwia Jabłońska (Start Wrocław), która na paraigrzyskach zdobyła srebrny medal w pływaniu. Mamy nadzieję, że w Rio będzie złoty. Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) MTB zajęła trzecie miejsce. Pech chciał, że trzy dni przed balem przytrafiła jej się kontuzja kolana, która wykluczyła ją z sobotniej zabawy. Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław) uplasował się na czwartym miejscu, a piątkę popularnych sportowców zamknęła etatowa laureatka Agnieszka Sypień (KKKA AiS Sypieniów) – karate kyokushin. Choć Aga wielokrotnie zapowiadała koniec kariery, w minionym roku stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata open. Wszystko też wskazuje na to, że to nie koniec jej sukcesów. Królowa kickboxingu jest tylko jedna! Miejsce szóste – Paulina Bieć z wrocławskiego Fightera. Tym razem Paulina znalazła się w plebiscytowej 10 za zdobycie trzeciego już w karierze mistrzostwa Europy. Siódmy był żużlowiec Sparty Betard Wrocław – Tomasz Jędrzejak. Na miejscu ósmym szachistka Polonii Wrocław – Jolanta Zawadzka. Przedostatnia pozycja przypadła piłkarce ręcznej Joannie Obrusiewicz (Metraco Zagłębie Lubin). Niestety, wicemistrzyni Polski i najlepszej zawodniczki ligi w ubiegłym sezonie na balu zabrakło. Joanna spodziewa się dziecka i jest już w bardzo zaawansowanej ciąży. Na miejscu 10. uplasowała się kolarka szosowa Paulina Brzeźna-Bentkowska (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). Wśród trenerów niespodzianek nie było. Zwyciężył zdecydowanie Józef Tracz, szkoleniowiec Damiana Janikowskiego, przed Wojciechem Seidlem (Start Wrocław), który wychował młodziutką pływaczkę Oliwię Jabłońską. Ostatnie miejsce na podium dla Andrzeja Kijowskiego ze strzeleckiej sekcji Śląska Wrocław. Przypomnijmy, że jego podopieczna Sylwia Bogacka zdobyła srebrny medal w strzelaniu z karabinka pneumatycznego na igrzyskach w Londynie.


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 3 =


Komentarze:
 • Sparta:
  6 lat temu

  Jędrzejak the best.
  Sparta rządzi.

 • super:
  6 lat temu

  jakie nazwiska taki bal

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.