Zimowe Igrzyska Młodzieży Lozanna 2020

Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra) został nowym młodzieżowym mistrzem olimpijskim w biathlonowym biegu sprinterskim na 7,5 km! To oficjalnie pierwszy krążek dla biało-czerwonych w historii tej imprezy.

Największy sukces w karierze Złoty medal 17-letniego biathlonisty nie jest absolutnie dziełem przypadku. Zawół świetną dyspozycję pokazał już podczas niedzielnego supermiksta, gdy notował bardzo dobre czasy na swoich zmianach. We wtorkowym sprincie na dystansie 7,5 km Polak zaliczył idealny bieg oraz dobrze spisywał się na strzelnicy. W pozycji leżącej był bezbłędny. Po stójce Zawół biegał jedną karną rundę, ale w stawce 96 sklasyfikowanych zawodników żadnemu nie udało się strzelać bezbłędnie. Po wybiegnięciu ze strzelnicy był trzeci. Przegrywał tylko z Denisem Irodowem z Rosji i Vegardem Thonem z Norwegii. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej pętli biegowej. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie miał Zawół, ponieważ startował z najniższym numerem i rywale mogli znać jego międzyczasy. Jak się okazało, nie miało to jednak najmniejszego wpływu na końcowe rezultaty, bo Irodow z Thonem nie byli w stanie pobić czasu Polaka. Na ostatnich 2,5 km wygrał z Rosjaninem o 19 sekund, a z Norwegiem o ponad 20 sekund! Ostatecznie biathlonista z dolnego śląska wyprzedził Rosjanina o 12,6 sek i Norwega 18,5 sek.

IRENEUSZ BUCZYŃSKI

Brąz sprinterek

Polska drużyna sprinterek w składzie – Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik zdobyła na łyżwiarskich Mistrzostwach Europy w Heerenveen brązowy medal, bijąc o prawie dwie sekundy rekord kraju. Blisko podium na 500 metrów w indywidualnym starcie był Artur Nogal.

Dawid III

Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni! Polak wBischofshofen nie dał szans rywalom i stanął na najwyższym podiumw konkursie, jak i w klasyfikacji generalnej!

Zimowe szaleństwo...

Ledwo zakończył się ostatni sezon w sportach zimowych, a już rozpoczął się kolejny. W Salt Lake City Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w zawodach PŚ na 500 metrów, a para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew szóste w Grand Prix Francji w łyżwiarstwie figurowym.

M i s t r z !

Takiego konkursu w historii mistrzostw świata jeszcze nie było! Po pierwszej serii Dawid Kubacki zajmował 27.