Zgorzelczanie wygrali rywalizację z Polpharmą 3:0

Maciej Szumski, poniedziałek, 6 maja 2013

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec nie bez kłopotów pokonali w Starogardzie Gd. tamtejszą Polpharmę 88:82. Czarno-zieloni tym samym wygrali rywalizację z Diabłami z Kociewia 3:0 i jako pierwsi zapewnili sobie awans do półfinału play-off.

Przez większość czasu mecz w Starogardzie Gd. miał wyrównany przebieg. Grę gospodarzy nakręcali Uros Mirković oraz Łukasz Majewski. Dobrze radził sobie Aleksander Lichodzijewski, a ważne punkty z dystansu dokładał Marcin Nowakowski. PGE Turów grał bardziej zespołowo, wygrywał rywalizację pod tablicami, miał też więcej asyst, ale mimo tego do przerwy minimalnie ulegał 40:41. Po przerwie obraz gry długo się nie zmieniał. Jeszcze w 28. minucie po akcji 2+1 Łukasza Majewskiego był remis 60:60. Wówczas z dystansu trafił rozgrywający bardzo dobre spotkanie Russell Robinson (w całym meczu 19 pkt i 6 asyst), a po chwili 5 oczek z rzędu po faulu technicznym Lichodzijewskiego dorzucili Ivan Opacak wespół z Aaronem Celem. Polpharma jednak nie rezygnowała i parła do przodu. Półtora minuty do końca gospodarze tracili do faworyzowanych zgorzelczan tylko 3 oczka (82:85). Ekipa trenera Miodraga Rajkovicia ostatecznie nie dała sobie wydrzeć wygranej, w czym ogromna zasługa Michała Chylińskiego oraz Ivana Opacaka. PGE Turów zwyciężył kociewskie Diabły 88:82 i jako pierwszy wywalczył awans do półfinału play-off. – Myślę, że zasłużyliśmy na awans do półfinału. Trudno było nam zagrać trzy spotkania na tym samym poziomie. Trzeci mecz był dla nas najtrudniejszy. Duża w tym zasługa ambitnej Polpharmy. Ostatecznie wygraliśmy i możemy myśleć o następnym przeciwniku – powiedział trener Miodrag Rajković. – Małymi kroczkami pniemy się do góry – dodał Damian Kulig.
Rywalem PGE Turowa w półfinale play-off będzie Anwil Włocławek, który w swoim ćwierćfinale wygrał z Asseco Prokomem Gdynia 3:1. Półfinałowa rywalizacja będzie toczyła się do trzech wygranych. Pierwsze dwa mecze w Zgorzelcu 11 oraz 13 maja.