Zdziesiątkowani i rozbici

Emilian Siemsia, środa, 22 czerwca 2011

W sobotni wieczór przy sztucznym oświetleniu futboliści Warsaw Eagles i Bielawy Owls rozegrali spotkanie w ramach 9. kolejki spotkań sezonu zasadniczego. Owls, którzy do Warszawy pojechali w ledwie 16-osobowym składzie zostali rozbici przez znacznie bardziej doświadczoną ekipę „Orłów”.

avatar

Sobota wieczór, sztuczne oświetlenie – w tych niecodziennych warunkach gospodarz meczu, Warsaw Eagles, podejmował bielawskie „Sowy”. Dolnoślązacy dzięki trzem wywalczonym wcześniej zwycięstwom jeszcze przed zakończeniem rozgrywek uznani zostali najlepszym beniaminkiem w historii Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I, ale tegoroczne ligowe zmagania wiele ich kosztowały. Weekendowe mecze, oraz gra przeciwko silniejszym fizycznie zawodnikom innych drużyn, skutkowała dużą liczbą kontuzji. Wielu zawodników nie wytrzymało trudów sezonu i do Warszawy było w stanie pojechać tylko 16 futbolistów! Tak zdziesiątkowana drużyna skazywana była  na druzgocącą porażkę. Już w pierwszej kwarcie stołeczny zespół dał kilkusetosobowej widowni powody do radości. Po paru minutach gry gospodarze wygrywali 14:0. Do przerwy bielawianie przegrywali już 0:61! Taki obrót wydarzeń mógł sprawić, że Owls zostaną zapisani na kartach historii PLFA I nie tylko jako najlepszy beniaminek w historii, ale także jako zespół, który doznał najwyższej porażki w historii ligi. Po zmianie stron gospodarze spuścili nieco z tonu, pozwalając na boisku grać rezerwowym. Zdziesiątkowani Dolnoślązacy zdołali zdobyć honorowe przyłożenie w trzeciej kwarcie. Po zgubieniu piłki przez Eagles akcją powrotną, zakończoną punktami, popisał się Kamil Nowak. Warszawianie w drugiej połowie dołożyli tylko jedno przyłożenie i wygrali 68:6. Mimo porażki Bielawa może być zadowolona z zakończonego sezonu. Trzy odniesione zwycięstwa w dziewięciu meczach dają „Sowom” 7. miejsce w tabeli. Eagles kończą sezon na podium i w półfinale PLFA I zagrają we Wrocławiu z Devils.

Warsaw Eagles – Bielawa Owls 68:6 (35:0, 26:0, 0:6, 7:0)

I kwarta: 7:0 przyłożenie Matta Wichlińskiego po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski); 14:0 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 55-jardowej akcji po podaniu Tyrone’a Landruma (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski); 21:0 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 69-jardowej akcji po podaniu Tyrone’a Landruma (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski); 28:0 przyłożenia Michaela Logana Smytha po 40-jardowej akcji powrotnej po odzyskaniu piłki zgubionej przez Owls (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski); 35:0 przyłożenie Matta Wichlińskiego po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski).

II kwarta: 42:0 przyłożenie Jakuba Juszczaka po 41-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski); 49:0 przyłożenie Kamila Krekory po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski); 55:0 przyłożenie Jeremy’ego Dixona po 43-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (punt); 61:0 przyłożenie Adriana Felińskiego po 2-jardowej akcji biegowej.

III kwarta: 61:6 przyłożenie Kamila Nowaka po 50-jardowej akcji powrotnej po zgubieniu piłki przez Eagles.

IV kwarta: 68:6 przyłożenie Jakuba Zdunia po 12-jardowym podaniu Richarda Mbewe (podwyższenie za jeden punkt Marcin Łojewski).

ALEKSANDER ŁOŚ


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 5 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.