Zbliża się Mundial w Serbii

, wtorek, 19 listopada 2013

Duński selekcjoner Kim Rasmussen podał nazwiska dwunastu reprezentantek Polski, które mogą być pewne wyjazdu na grudniowe mistrzostwa świata w Serbii. Wśród powołanych znalazła się skrzydłowa KGHM Metraco Zagłębia Lubin Agnieszka Jochymek.

avatar
(Fot. K. Ziółkowski) Agnieszka Jochymek może być pewna wyjazdu na grudniowe MŚ w Serbii

Popularna „Agent” znalazła się w dwunastce powołanych w pierwszej kolejności jako jedyna przedstawicielka klubów z Dolnego Śląska. W szerokiej kadrze na MŚ są jeszcze trzy szczypiornistki Zagłębia: Karolina Semeniuk-Olchawa, Aleksandra Paluch oraz Monika Maliczkiewicz. Lubinianki będą miały okazję przekonać do siebie selekcjonera podczas dwóch meczów sparingowych z Brazylią, które biało-czerwone rozegrają 27 listopada w Cetniewie i dwa dni później w Elblągu (powołania do kadry Brazylii na te mecze nie otrzymała nowa rozgrywająca Zagłębia Juliana Malta Valera). Po tych spotkaniach trener kadry poda nazwiska czterech pozostałych reprezentantek, które pojadą na mundial do Serbii. – Rozpatruję dwie możliwości. Albo zabierzemy dodatkową, trzecią bramkarkę lub kołową i trzy zawodniczki drugiej linii, albo faktycznie zdecydujemy się na wariant z czterema rozgrywającymi. Wszystko zależeć będzie od samych zawodniczek i tego, jak będą prezentować się na ostatniej prostej przygotowań do MŚ – zapowiedział Kim Rasmussen.
Zawodniczki pewne udziału w MŚ w Serbii:
Bramkarki: Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia), Anna Wysokińska (SG BBM Bietigheim – Niemcy).
Zawodniczki z pola: Agnieszka Jochymek (KGHM Metraco Zagłębie Lubin), Kinga Grzyb (Start Elbląg), Iwona Niedźwiedź (Vistal Gdynia), Alina Wojtas (MKS Lublin), Karolina Kudłacz (HC Lipsk/Niemcy), Kinga Byzdra (ZRK Buducnost Podgorica – Czarnogóra), Patrycja Kulwińska (Vistal Gdynia), Monika Stachowska (Pogoń Szczecin), Monika Migała (Ruch Chorzów), Katarzyna Koniuszaniec (Start Elbląg).
W mistrzostwach świata (6-22 grudnia) polski zespół wystąpi w grupie C z Angolą, Argentyną, Hiszpanią, Norwegią i Paragwajem. Awans do 1/8 finału wywalczą cztery najlepsze drużyny.

A.C.


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.