Zapowiedź GP Skandynawii

, poniedziałek, 8 sierpnia 2011

W najbliższą sobotę, 13 sierpnia, w szwedzkiej Malilli odbędzie się siódma eliminacja Indywidualnych Mistrzostw Świata. Choć za nami dopiero półmetek serii, zawody na torze miejscowej Dackarny, mogą mieć kluczowe znaczenie w końcowej klasyfikacji. Dla Tomasza Golloba to prawdopodobnie ostatni dzwonek, by ruszyć w pogoń za przewodzącym stawce Gregiem Hancockiem.

Strata aktualnego mistrza do Amerykanina, po ostatnim turnieju w Terenzano wynosi już 22 punkty. Biorąc pod uwagę, że do końca sezonu, najlepsi żużlowcy świata spotkają się jeszcze sześciokrotnie, wydawać by się mogło, że to różnica niewielka. Jednak wyrównana forma „Herbiego” każe sądzić, iż miejsca na kolejne wpadki Polak już nie ma. „Chudy” szczęścia szukać może w fakcie, że ostatnich czterech latach trzykrotnie stawał w GP Skandynawii na podium. Jego najgroźniejszy rywal nie zanotował nawet jednego finału.

Uwagi żużlowego świata nie przykuwa tylko batalia o złoto. Za plecami prowadzącej dwójki także toczy się pasjonująca walka o jak najwyższe lokaty. Trzeciego w zestawieniu Jarosława Hampela (traci do Golloba osiem punktów) i siódmego Nicki Pedersena dzieli zaledwie dziewięć „oczek”. Duńczyk na plecach czuje oddech goniących go Jonssona, Bjerre i Lindgrena, dla których jednak priorytetem jest miejsce w ósemce.


źródło: własne


Proste pytanie: 8 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.