Zapowiedź derbów: Górnik Wałbrzych – Chrobry Głogów

, piątek, 20 września 2013

Takich derbów jeszcze nie było! Na stadionie 1000-lecia w Wałbrzychu dojdzie do starcia lidera z wiceliderem II ligi zachodniej. Chrobry ma świeżo w pamięci czerwcową porażkę 0:2, po którym w Głogowie nieomal doszło do trzęsienia ziemi. Teraz głogowianie zapowiadają srogą zemstę. Górnik odsyła do bliskiej historii, która pokazuje, że Chrobry w tej dekadzie jeszcze na wałbrzyskim obiekcie nie wygrał.

avatar
(Fot. archiwum) Czy Daniel Zinke (w środku) będzie miał okazję do świętowania po meczu derbowym?

Zainteresowanie derbami jest ogromne, o czym świadczy dystrybucja biletów, które rozchodzą się jak świeże bułeczki. O emocje zadbają aktorzy, których przedstawiamy w poniższym zestawieniu.

GÓRNIK WAŁBRZYCH
BRAMKARZ
Damian Jaroszewski już od kilku dobrych lat jest etatowym stróżem wałbrzyskiej bramki. W swoim fachu rzadko popełnia błędy. Mimo wysokiego wzrostu (194 cm), Jaroszewskiego wyróżnia doskonały refleks i zwinność. W tym sezonie dał temu wyraz wielokrotnie ratując swój zespół z poważnych opresji. Był niepokonany przez trzy kolejki z rzędu, a licznik minut bez straty gola zatrzymał się na imponującej liczbie 390. Jaroszewski to również doświadczony bramkarz i kibice mogą być pewni, że w meczu z Chrobrym ani na moment nie ugną mu się kolana. OCENA: 4*.
OBROŃCY
Jeśli trener Jaworski ma do dyspozycji wszystkich zawodników, to linię defensywną tworzą, Dariusz Michalak Wojtarowicz Bartos Orzech. W takim zestawieniu Górnik zagrał największą liczbę spotkań. Jednak z tego kwartetu wypadł Sławomir Orzech, ale mimo to trener Jaworski będzie miał go kim zastąpić. Wałbrzyska linia defensywna zaczęła przypominać monolit, o co ciężko było w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. Co prawda zdarzają się jej jeszcze proste błędy, ale generalnie pozostają one bez konsekwencji. Zdarzało się, iż zawodnicy dawali się ponieść emocjom, czego efektem były czerwone kartki w meczach z Sosnowcem i Bytowem. Mimo to defensywa Górnika to jasny punkt drużyny. OCENA: 4.
POMOCNICY
W pomocy za zadania defensywne odpowiedzialni są głównie Tomasz Wepa i Grzegorz Michalak. Jednak kiedy trzeba, potrafią zainicjować akcje zaczepne. Wepa po odejściu Marcina Morawskiego stał się kapitanem zespołu i należy przyznać, że z tej roli wywiązuje się wzorowo. Natomiast naturalnym następcą Morawskiego miał być Wojciech Szuba. Pozyskany z Polonii Świdnica rozgrywający jeszcze nie pokazał pełni możliwości. W kilku meczach widać było brak II-ligowego doświadczenia, co wkrótce powinno się zmienić. Trener Jaworski ma jeszcze w odwodzie „brylancik” w postaci Michała Bartkowiaka. 16-latek już w czerwcu był derbowym bohaterem, zaliczając bramkę i asystę. Czy w sobotę znów pogoni Chrobremu kota? OCENA: 3,5.
NAPASTNICY
Do tej formacji postanowiliśmy włączyć Daniela Zinkego i Adriana Moszyka, którzy w zespole pełnią role ofensywnych pomocników. Jednakże w ich naturze leży atakowanie, czego dowodem są strzelane przez nich bramki. Wszystkich cieszy dyspozycja Czecha, który wiosną prezentował się naprawdę słabo. Teraz prezentuje się kapitalnie, na co wskazują jego przebojowe pojedynki jeden na jeden i łatwość w dochodzeniu do sytuacji podbramkowych. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem jest Marcin Folc, od którego – jak powtarza Maciej Jaworski – zaczyna się gra defensywna. Były zawodnik GKS Tychy często cofa się po piłkę, szanuje ją, a kiedy trzeba to ją rozegra. W meczu z Calisią się przełamał i kibice czekają na jego kolejne bramki. OCENA: 3.
TRENER
Maciej Jaworski przejął drużynę w newralgicznym momencie. W spadku po Robercie Bubnowiczu otrzymał zespół, który zatracił swój polot i blask. Jego zadaniem było rozpalenie ognia na nowo, gdyż potencjał drzemiący w zawodnikach był spory. Teraz powoli zbiera plony swojej pracy. Poustawiał swój zespół na nowo, a szczególny nacisk położył na dyscyplinę taktyczną i dbałość o grę defensywną. Piłkarze zaufali szkoleniowcowi i wielokrotnie powtarzają, że kluczem do sukcesu jest realizacja założeń sztabu szkoleniowego. Jaworski w ciągu kilku miesięcy pracy pod Chełmcem potwierdził, że jest utalentowanym trenerem i póki co nie ujawnił swoich słabych punktów. OCENA: 4,5

GWIAZDA DRUŻYNY
DANIEL ZINKE

Trener i piłkarze jednogłośnie stwierdzają, że Górnik to jest zespół, który swoją siłę opiera na kolektywnej grze. Jednak w tej drużynie jest zawodnik potrafiący jedną akcją odwrócić losy spotkania. Mowa o Danielu Zinkem, który w ostatnim czasie zaczął przypominać siebie z najlepszych lat. Czech przestał się bać indywidualnych pojedynków i niekonwencjonalnych zagrań. Do tego przypomniał sobie jak się zdobywa bramki. W meczu z Rozwojem Katowice nabawił się drobnego urazu, ale do pojedynku z Chrobrym powinien się wykurować.

GRZEGORZ BARYLAK


źródło: własne


Proste pytanie: 4 + 4 =


Komentarze:
 • Futbol1x2pl:
  6 lat temu

  Tutaj typujemy wyniki: www.futbol1×2.pl
  Pula nagród – 16 000 PLN! Zapraszamy!

 • Artur:
  6 lat temu

  Mecz na szczycie, niech wygra lepszy – relacja tekstowa ze spotkania, dla tych którzy nie będą na stadionie – http://www.lajfy.com/match/index/id/79439

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment