ZAKSA ogrywa mistrzów z Rzeszowa

Aleksandra Szumska, poniedziałek, 22 października 2012

Coraz większy popłoch sieją siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka po ograniu w poprzedniej kolejce Jastrzębskiego Węgla, odprawili kolejnego kandydata do walki o medale. Tym razem warszawianie ograli na trudnym terenie w Bydgoszczy miejscową Delektę. 

avatar
Warszawscy siatkarze są póki co rewelacją rozgrywek (@ fot. plusliga.pl/W. Kozieł)

Nie ma wątpliwości, że to zwycięstwo (i to jeszcze za trzy punkty) było największą niespodzianką trzeciej kolejki. Inaczej niż w Bydgoszczy, w meczu na szczycie (ZAKSA- Asseco Resovia) gospodarze nie zawiedli. Mistrzowie Polski z Rzeszowa nie byli urwać jakiegokolwiek oczka na ciężkim terenie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie jak na razie ZAKSA dzieli i rządzi. O małej niespodziance można za to mówić w Częstochowie. Akademicy spod Jasnej Góry zmierzyli się z Effectorem Kielce i kibice śmiało mogli liczyć na pierwszą poważniejszą zdobycz punktową młodej ekipy gospodarzy. Niestety, Effector wykazał się większą odpornością psychiczną w końcówkach każdego z setów i zgarnął pełną pulę.

WYNIKI III KOLEJKI PLUSLIGI
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (-21, 20, 23, 22); Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (21, 21, 23); Delecta Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska 1:3 (-21, -17, 17, -25); Wkręt-met AZS Częstochowa – Effector Kielce 0:3 (-27, -24, -23). Mecz PGE Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn został przełożony na 15.11.

TABELA PLUSLIGI
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2. Jastrzębski Węgiel
3. Delecta Bydgoszcz
4. AZS Politechnika Warszawska
5. Asseco Resovia Rzeszów
6. PGE Skra Bełchatów
7. Indykpol AZS UWM Olsztyn
8. Effector Kielce
9. Wkręt-met AZS Częstochowa
10. Lotos Trefl Gdańsk

NASTĘPNA KOLEJKA (27.10): Olsztyn – Kielce, Warszawa – Częstochowa, Gdańsk – Bydgoszcz, Rzeszów – Jastrzębie, Bełchatów – Kędzierzyn-Koźle. 


źródło: własne


Proste pytanie: 5 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.