Zakończył się Turniej Nadziei Olimpijskich w Obornikach Śląskich

, wtorek, 3 lipca 2012

W minioną sobotę w Obornikach Śląskich odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich „CEFTA” w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięli udział utalentowani juniorzy i juniorki do lat 18 z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, a znakomicie wypadły zwłaszcza nasze reprezentantki, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Wszyscy zgromadzeni podkreślali świetną organizację zawodów, a władze Obornik Śląskich liczą na przyznanie ich miastu kolejnych dużych imprez.

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, które uświetnili m.in. członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, wicestarosta powiatu trzebnickiego Arkadiusz Poprawa, burmistrz Obornik Śląskich Sławomir Błażewski i poseł Ziemi Trzebnickiej Marek Łapiński. Mimo sobotniego upału, gorącą atmosferę w obornickiej hali OSiR tworzyła nie tylko temperatura, ale żywiołowo dopingujące kolejnych startujących zawodniczki, w czym przodowały Węgierki. Zmaganiom utalentowanej młodzieży z 4 krajów przyglądał się również nasz znakomity sztangista, olimpijczyk Szymon Kołecki. – Idea Turnieju Nadziei Olimpijskich jest bardzo dobra i słuszna. Sam w nim startowałem i w 1996 roku w Tarnowskich Górach poprawiłem po raz pierwszy rekord Polski, a jak się później okazało, wystąpiłem również na igrzyskach olimpijskich – mówił dwukrotny srebrny medalista IO, z Sydney i Pekinu. Zawody, w których startowała młodzież do lat 18, otworzyła rywalizacja juniorek. Bezkonkurencyjna była w niej Jolanta Wiór (Andaluzja Piekary Śląskie), która w kategorii 69 kg w dwuboju uzyskała 186 kg (85+101). Kolejne lokaty w końcowej klasyfikacji (decydowała punktacja Sinclaira) zajęły występujące w kat. 58 kg Dolnoślązaczki: Agata Grzegorek (MAKS Tytan Oława, 159 kg w dwuboju) oraz Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław, 138 kg w dwuboju ). W zmaganiach mężczyzn czołowe lokaty zajmowali goście z zagranicy. Triumfował ważący 82,6 kg Węgier Simon Bence (276 kg w dwuboju), przed Słowakiem Michalem Bodorikiem (78,4 kg wagi, 265 kg w dwuboju) oraz kolejnym Węgrem Aronem Simonem (93,6 kg wagi, 281 kg w dwuboju). Najlepszym z Polaków został czwarty w klasyfikacji Mieczysław Dereń (Polwica Wierzbno, kat. 85 kg, 267 kg w dwuboju), a 9. lokatę zajął Kacper Gorzelniak ze Śląska Wrocław (kat. 69 kg, 220 kg w dwuboju). W rywalizacji drużynowej wygrała Polska (2174,12 pkt) przed Węgrami (2057,33), Czechami (1841,37) i Słowacją (1495,29).

Proste pytanie: 0 + 4 =