Zakończył się Puchar Europy Juniorów U-20 w Dżudo

, środa, 25 lipca 2012

Około 350 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów Europy i nie tylko wzięło udział w zawodach Pucharu Europy Juniorów U-20 w Dżudo, które w miniony weekend odbyły się we Wrocławiu. W hali Orbita Polacy wywalczyli 7 medali, a najlepiej wypadł drugi w kategorii 90 kg, Patryk Ciechomski.

W zawodach juniorskiego Pucharu Europy nie zabrakło efektownych starć

Puchar Europy juniorów to pierwsza tak duża impreza dżudo w stolicy Dolnego Śląska od 12 lat, kiedy to w 2000 r. we Wrocławiu odbyły się seniorskie mistrzostwa Europy. W hali Orbita rywalizowało w różnych kategoriach wagowych ponad 350 zawodników i zawodniczek z 21, nie tylko europejskich krajów (w turnieju wystartowała z sukcesami ekipa Kazachstanu). – We Wrocławiu wystartuje wielu medalistów mistrzostw świata i Europy. To jedna z największych imprez tego typu na świecie – zapowiadał przed turniejem prezes Polskiego Związku Dżudo Wiesław Błach. Zgodnie z prognozami, pierwsze skrzypce w zawodach grali dżudocy z Francji, Niemiec i Rosji, a dobrze wypadli również reprezentanci Ukrainy, Kazachstanu czy Azerbejdżanu. Polska ekipa liczyła w sumie 87 zawodników i zawodniczek i wywalczyła 7 medali, w tym jeden srebrny. Padł on łupem Patryka Ciechomskiego z Płocka, który w finale kat. 90 kg przegrał z Kazachem Samatem Yessenem.

Proste pytanie: 8 + 9 =