Zagrają w pucharach

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

Bez napastnika Romana Maciejaka i pomocnika Pawła Tobiasza II-ligowiec z Wałbrzycha rozpocznie dziś przygotowania do nowego sezonu. Okres przygotowawczy zakłóci Górnikowi wyjazd kilku zawodników na turniej Pucharu Europy drużyn akademickich w futsalu, co jest nagrodą dla wałbrzyszan za zdobycie złotego medalu AMP w hali i srebrnego na trawie.

Za Górnikiem PWSZ długi i wyczerpujący sezon, zakończony bezpiecznym utrzymaniem w II lidze. 10. lokata i spora przewaga nad strefą spadkową to niezłe osiągnięcie beniaminka, który nie został spektakularnie wzmocniony.

ROBERT BUBNOWICZ: – Na pewno nie mamy czego się wstydzić, choć w przekroju całego sezonu, a zwłaszcza rundy wiosennej, możemy doszukiwać się kilku punktów więcej. Z różnych przyczyn nie zgarnialiśmy całej puli lub przegrywaliśmy spotkania, ale sportowo nasz zespół nie prezentował się gorzej od żadnego z rywali.

Statystyki zespołu pokazują, że Twoja drużyna grała dość równo, tak na wyjazdach, jak i na własnym boisku. Jednak wgłębiając się w wyniki widać, że jesienią Górnik nie był w stanie wygrać na wyjeździe, a wiosną na własnym boisku.

– Jesienią nieźle radziliśmy sobie na własnym boisku, gromadząc zdecydowanie więcej punktów niż na wyjazdach, ale wiosną sytuacja diametralnie się odwróciła. W rundzie rewanżowej bardzo dobrze radziliśmy sobie na obcych boiskach, ale nie zdołaliśmy wygrać u siebie. Na pewno duży wpływ na postawę zespołu w Wałbrzychu miały puste trybuny. Wiadomo, że wałbrzyscy kibice znakomicie wspierają swój zespół i są w stanie pomóc drużynie w trudnych momentach, ale przez większą część rundy wiosennej, ze względu na budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego koło stadionu, graliśmy bez widzów. Mam nadzieję, że w nowym sezonie to się zmieni.

Na jakich pozycjach będziesz chciał ten zespół wzmocnić lub uzupełnić przed startem nowych rozgrywek?

– W sezonie 2010/2011 wypełniliśmy zakładane minimum i chcemy, by w kolejnych rozgrywkach było jeszcze lepiej. Już dziś wiadomo, że z naszym klubem pożegna się minimum trzech piłkarzy, a może być ich więcej. Te ubytki będę musiał uzupełnić wychowankami z drużyny juniorów, ale mamy świadomość, że mogą oni nie podołać tak dużej presji. Dlatego też będę szukał zawodników na zewnątrz, choć mamy ograniczone możliwości finansowe. Mimo to chcę pozyskać obrońcę, skrajnego pomocnika, który będzie w stanie grać tak na lewej, jak i prawej stronie boiska, oraz napastnika.

Nieoficjalnie mówi się, że z Górnikiem pożegnają się Roman Maciejak, Paweł Tobiasz i Michał Łaski.

– Na razie nie chcę podawać żadnych nazwisk piłkarzy, którzy odejdą oraz tych, którzy są w kręgu naszych zainteresowań. Wszystko okaże się podczas okresu przygotowawczego.

Górnik rozpocznie przygotowania 28 czerwca. Jaki jest Twój plan?

– Do 5 lipca będziemy trenowali na własnych obiektach. Najprawdopodobniej wyjedziemy na zgrupowanie do Chodzieży, gdzie rozegramy cztery mecze kontrolne z bardzo silnymi przeciwnikami. Naszymi rywalami mają być m.in. Arka Gdynia i Zawisza Bydgoszcz. Do Wałbrzycha wrócimy 13 lipca i tu będziemy szlifowali naszą formę, ale nie obędzie się bez komplikacji, ponieważ część naszych zawodników wyjedzie do Tampere na turniej Pucharu Europy drużyn akademickich w futsalu. Mam jednak nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na naszą postawę w rundzie jesiennej.

 

Rozmawiał

ROBERT RADCZAK


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 8 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.