Zagłębie zagra z Jelenią Górą na początku walki o medale

Maciej Szumski, poniedziałek, 18 marca 2013

Szczypiornistki Zagłębia Lubin w ostatnim meczu rundy zasadniczej rozbiły na własnym parkiecie Ruch Chorzów 34:19 i zajęły trzecie miejsce w tabeli. To oznacza, że w pierwszej rundzie play-off lubinianki zmierzą się w derbowej rywalizacji z drużyną KPR Jelenia Góra!

W spotkaniu z grającym w tym sezonie znacznie poniżej oczekiwań Ruchem zdecydowanymi faworytkami były gospodynie. Zagłębie dominowało w tym meczu od pierwszych minut, a nie do powstrzymania była Karolina Semeniuk-Olchawa, która rzuciła rywalkom aż 10 goli. Po kwadransie miejscowe prowadziły już 9:3, a trener rywalek, Zenon Łakomy zmuszony był poprosić o czas. Jego uwagi nie zdały się jednak na wiele i chorzowianki do przerwy przegrywały już 7:16. Po zmianie stron obraz gry nie przyniósł większych zmian. Zagłębie rozpoczęło od czterech trafień z rzędu i trener Ruchu po raz kolejny musiał poprosić o czas. W ekipie Miedziowych w bramce dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz, a oszczędzaną w tym spotkaniu Annę Pałgan udanie zastępowała Jelena Bader. W ostatnich minutach gospodynie powiększyły przewagę do kilkunastu bramek i niewiadomą były tylko rozmiary ich zwycięstwa. Ostatecznie Zagłębie rozgromiło Ruch 34:19 i zajęło 3. miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. To oznacza, że lubinianki w 1. rundzie play-off zmierzą się w derbowej rywalizacji z KPR Jelenia Góra. Niestety,  udziału w tych meczach nie weźmie była zawodniczka KPR, a obecnie Zagłębia, Sabina Kobzar, którą kontuzja kolana wykluczyła z gry do końca sezonu. – Z Ruchem zagrałyśmy świetnie w defensywie i rywalki nie miały nic do powiedzenia. Ten wynik to najmniejszy wymiar kary. Po świętach zmierzymy się z Jelenią Górą w play-off i jesteśmy z tego zadowolone. KPR to młoda drużyna, z kilkoma ciekawymi zawodniczkami w składzie. Trener Gosia Jędrzejczyk dobrze układa zespół, a dziewczyny są ambitne i mają serce do walki. Derby nie są łatwymi meczami, ale podejdziemy do tej rywalizacji bardzo poważnie i będziemy chciały zakończyć rywalizację po dwóch meczach – podkreślała Karolina Semeniuk-Olchawa, która wraz z czterema koleżankami z Zagłębia udała się po meczu z Ruchem na zgrupowanie reprezentacji Polski.
KGHM METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN –
RUCH CHORZÓW34:19 (16:7)
ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna, Tracz 2, Piekarz, Semeniuk-Olchawa 10, Paluch 3, Jelić 4, Jochymek 5, Pielesz 3, Byzdra 1, Bader 6. Kary: 8 minut.
RUCH: Montowska, Wąż – Pieniowska 3, Jasiniowska 3, Kempa, Lesik 3, Grzyb 3, Migała 2, Sucheta, Jovović 5. Kary: 6 minut.