Zagłębie – AZS Koszalin 26:20

, poniedziałek, 21 października 2013

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin na zakończenie dwutygodniowego meczowego maratonu pokonały na własnym parkiecie silną ekipę Politechniki Koszalińskiej i z jedną porażką na koncie przewodzą ligowej tabeli.

(Fot. K. Ziółkowski) Natasz Tsvirko była mocnym punktem zespołu Miedziowych

Lubinianki do rozegranego już w środę spotkania przystąpiły nieco znużone długą serią meczów w lidze i europejskich pucharach, a także osłabione brakiem bramkarki Moniki Maliczkiewicz. Początek spotkania przypominał wymianę ciosów, jednak z czasem to gospodynie zdołały odskoczyć na trzy bramki (5:2 w 7. min). Seria niewykorzystanych przez Miedziowe sytuacji w końcówce pierwszej połowy sprawiła, że przyjezdne zdołały jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu po 12. Watro zauważyć, że w obu ekipach dobrze spisywały się bramkarki Natasza Tsvirko (w Zagłębiu) oraz Izabela Czarna, która w minionych latach występowała w barwach Miedziowych.
Pierwszą bramkę po zmianie stron zdobyła dla AZS Niemka Jennifer Winter, dając swej drużynie upragnione prowadzenie. Radość nie trwała jednak długo, gdyż gospodynie odpowiedziały aż sześcioma golami z rzędu i wspomagane świetnymi interwencjami Tsvirko wyszły na prowadzenie 18:13. Mimo usilnych starań rywalek, Zagłębie już do końca meczu zdołało utrzymać kilkubramkową przewagę i zasłużenie wygrało w ważnym meczu 26:20.
– To był już piąty mecz, który rozegrałyśmy w ciągu dwóch tygodni i tak jak się spodziewałam, nie było łatwo. Przez większość czasu prowadziłyśmy, szkoda jednak wielu sytuacji rzutowych niewykorzystanych w pierwszej połowie. Przez całe spotkanie brakowało nam też skutecznego rzutu z drugiej linii. Zagrałyśmy za to dobry mecz w obronie, jestem też bardzo zadowolona z postawy Nataszy Tsvirko w bramce – mówiła po spotkaniu trenerka Zagłębia, Bożena Karkut. Po przerwie na mecze reprezentacji szczypiornistki Superligi wrócą na parkiety w weekend, 2-3 listopada. Zagłębie zmierzy się wtedy na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

ZAGŁĘBIE LUBIN –
AZS POLITECHNIKA

KOSZALIŃSKA 26:20 (12:12)
ZAGŁĘBIE: Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 3, Piekarz, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz 7, Paluch, Jelić, Lalewicz 3, Bader, Jochymek 4, Pielesz 2. Kary: 8 minut.
AZS POLITECHNIKA: Czarna – Dąbrowska, Błaszczyk, Kobyłecka 4, Muchocka 1, Załoga 7, Odrowska 2, Lisewska 1, Koprowska, Kot 1, Winter 3, Oreszczuk, Nowicka 1. Kary: 6 minut.