II LIGA Bez bramek w II-ligowych derbach Dolnego Śląska

Górnik Polkowice nie wygrał po raz pierwszy od dwóch miesięcy i zakończył passę zwycięskich meczów na ośmiu. Liderowi II-ligowej tabeli postawił się nie kto inny jak derbowy rywal, Śląsk II Wrocław.

Szurkowski i Adamek prowadzą

W tym numerze publikujemy pierwszą klasyfikację naszego plebiscytu. Na czele wśród sportowców wciąż Ryszard Szurkowski.

Panczeniści wrócili na dobre tory

Karolina Bosiek i Szymon Palka zwyciężyli w 87. Mistrzostwach Polski w wieloboju w łyżwiarstwie szybkim rozgrywanych na torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim.

Wersja elektroniczna wydania Słowa Sportowego

kupuję pdf

Koszt SMS 3 zł netto (3,69 zł z VAT)

CCC niepokonane, Ślęza przegrywa w końcówce

Po niespełna trzytygodniowej przerwie koszykarki grające w Energa Basket Lidze wróciły na parkiety. W 8.

Wyjazdowa dominacja Chrobrego? W Sosnowcu to możliwe

Chrobry Głogów umiejętnie wykorzystał słabość Zagłębia, wygrał 2:1 i wywiózł z Sosnowca 3 punkty. Są one potrzebne drużynie niczym tlen, podobnie jak cierpliwość, o której po raz kolejny mówił trener Ivan Djurdjević.

Pod kopułą stuletniej magii

Miejsce, które jest jedną z wizytówek Wrocławia. Ponad sto lat historii, mnóstwo anegdot, a to wszystko zamknięte pod jedną, niezwykłą kopułą.

Witaj zimo!

Zima zbliża się wielkimi krokami… A wraz z nią powracają sporty związane ze śniegiem i lodem. Choć do oficjalnego początku tej pory roku pozostało jeszcze trochę czasu, niektórzy sportowcy już powrócili na zaśnieżone stoki czy lodowiska.

Złote Pantery!

To był dla Panthers Wrocław długi, za to perfekcyjny i zwieńczony wygranym finałem sezon. W sobotnim Polish Bowl XV Pantery zdecydowanie pokonały Lowlanders Białystok 48:12 i obroniły trofeum wywalczone przed ponad rokiem na tym samym stadionie.

Chrobry wreszcie zwycięski

Tak jak w ostatnich kolejkach Chrobremu nie układało się nic, tak w meczu ze Stomilem (3:0) ułożyło się wszystko. Od niesłusznie podyktowanego karnego wykorzystanego przez Mateusza Machaja, po skuteczną drugą połowę.

WKK i Górnik pną się w górę

To był intensywny tydzień dla dolnośląskich drużyn. Liga przyspiesza, a teraz grano spotkania w środę oraz w weekend.

Nie było pecha – są kolejne trzy punkty!

W domowym meczu 9. kolejki TAURON 1.

Futbolowy sen polarny

Jedno miejsce i dwie bajki. Pierwsza, bardzo pozytywna, okraszona niedawnym mistrzostwem Polski.

Idą po awans?

Górnik Polkowice się nie zatrzymuje. W ubiegłym tygodniu zielono-czarni pokonali Błękitnych Stargard oraz Skrę Częstochowa i uczynili to, na co zakusy mieli od kilku tygodni.

Odszedł Mały Wielki Człowiek

Był postacią nietuzinkową, wręcz wyjątkową. Wielu ludzi nie wyobraża sobie polskiego tenisa stołowego bez Zygmunta Sutkowskiego.

EWinner Gwardia Wrocław wraca w niezłym stylu

Mimo trzech tygodni przerwy od gry, eWinner Gwardia Wrocław wciąż pozostaje na zwycięskiej ścieżce. W niedzielę zespół Krzysztofa Janczaka pokonał u siebie KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:17) w zaległym meczu 3.