Z kolarskich szos

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Miniony tydzień, a przede wszystkim weekend obfitował w kolarskie wydarzenia. Sporo sukcesów odnieśli zawodnicy dolnośląskich, polskich grup. Poznaliśmy także pierwszych Polaków, którzy zasilą szeregi ekipy pierwszej dywizji BMC/CCC.

avatar
Łukasz Owsian, po siedmiu latach spędzonych w ekipie drugiej dywizji, w końcu doczekał się awansu do World Touru (fot. D. Krzywański)

Owsian i Sajnok w WT

Ekipa potwierdziła transfer Łukasza Owsiana i Szymona Sajnoka, którzy od nowego sezonu dołączą do worldtourowego CCC. Drużyna zarządzana przez Continuum Sports, do końca sezonu działająca pod nazwą BMC stopniowo kompletuje skład na kolejny rok. Po informacji o pozyskaniu firmy CCC jako sponsora tytularnego, oczywistym było, że Polaków w składzie odświeżonej ekipy Jima Ochowicza nie zabraknie. Kilka dni temu kontrakt w ekipie WT otrzymał Szymon Sajnok. Drugim z Polaków w składzie nowego CCC będzie Łukasz Owsian. Dla 28-letniego torunianina również będzie to debiut na poziomie World Touru. Do nowej grupy przejdzie on po 7 latach spędzonych w prokontynentalnym CCC Sprandi Polkowice. - Dla mnie zawsze było marzeniem dołączyć do grupy. Po wielu latach ścigania się na poziomie Professional Continental, w końcu udało się to osiągnąć. Z uwagi na to, że CCC to polski sponsor, a ja jestem polskim kolarzem, to dla mnie dodatkowo ekscytujące – powiedział Owsian.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.