Z historią w tle

, poniedziałek, 13 lutego 2017

Na czwarty etap Wrocław Night O-Fight 2017 jego uczestnicy czekali najbardziej. Wzorem Sky Tower, Stadionu Wrocław, Hali Stulecia i Narodowego Forum Muzyki, biegacze rywalizowali w jednej z monumentalnych wizytówek stolicy Dolnego Śląska. Tym razem było to Centrum Historii Zajezdnia.

avatar
Uczestnicy 4. etapu WNOF17 szukali punktów kontrolonych m.in. przy Fiacie 126p i w małej sali kinowej (fot. A. Majasow/zdjeciawbiegu,pl)

WNOF cieszy się wśród wrocławian coraz większą popularnością, to żywa reklama biegu na orientację. Dzięki kolejnym etapom uczestnicy mogą poznać miejskie parki nocą, a raz w roku zmierzyć się w niecodziennych jak na tę dyscyplinę warunkach.

Rychło w czas
Od 2013 roku biegacze zamieniają rywalizację między drzewami i na grząskim podłożu, na walkę pod dachem i przy dobrym oświetleniu. – Cztery lata temu wpadliśmy na pomysł, aby organizować biegi także wewnątrz budynków. Zawsze zależało nam na takich miejscach, które są niejako znakami firmowymi Wrocławia, na pierwszy ogień poszedł Sky Tower, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Zrozumieliśmy, że to interesuje zarówno samych zawodników, jak i media – opowiadał Wojciech Dwojak, organizator zawodów. Otwarcia obiektu przy ulicy Grabiszyńskiej dokonano we wrześniu ubiegłego roku, jak się okazało – rychło w czas. – Brakowało nam już podobnych lokalizacji, na szczęście niedawno pojawiła się nowa. Centrum Historii Zajezdnia, w porównaniu na przykład do Hali Stulecia, z zewnątrz wydaje się małe, w środku jest jednak naprawdę ciekawie. Przygotowując mapę byłem tu pierwszy raz, na początku nie byłem przekonany, ale kiedy przyszedłem tu ponownie i zacząłem to sobie wyobrażać, uświadomiłem sobie, że może to być wyjątkowy etap. Potem miałem już pewność, że zawodnicy także będą mile zaskoczeni. Bardzo przypomina to Muzeum Powstania Warszawskiego, tyle że jest związane właśnie z naszym miastem – tłumaczył Dwojak.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.