Wzmocniona czterema graczami z USA drużyna Devils Wrocław zapowiada walkę o mistrzowski tytuł

, środa, 8 lutego 2012

Wicemistrzowie Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, Devils Wrocław, przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej czterech nowych graczy z USA, którzy mają pomóc „Diabłom” w odzyskaniu mistrzowskiego tytułu. Zespół objął ponownie trener Kenneth „Skip” Poole, który poprowadził Devils do mistrzostwa w 2010 roku.

avatar
Czwórka nowych zawodników Devils (od lewej: Darrius Jones, Niles Mittasch, Kendral Ellison, Kim Thompson) pierwsze dwa mecze sezonu może rozegrać na Stadionie Miejskim we Wrocławiu (@fot. archiwum Devils Wrocław)

Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiono czterech nowych zawodników z USA, Darriusa Jonesa, Nilesa Mittascha, Kendrala Ellisona, oraz  Kima Thompsona, którzy mają stanowić trzon zespołu mierzącego w mistrzowski tytuł. – To zawodnicy sprowadzeni do klubu po starannej selekcji, którzy mają wprowadzić do zespołu dużo jakości. To od nich nasi zawodnicy mają uczyć się futbolu amerykańskiego. Mierzymy w tym sezonie w wielki finał ligi i liczę na to, że obecność tych czterech graczy pomoże nam osiągnąć cel – mówi prezes Devils, Piotr Duszeńko. Wszyscy ci zawodnicy po raz pierwszy będą grać w klubie z naszego kraju, choć jeden z nich, Niles Mittasch miał już okazję wystąpić we Wrocławiu w 2009 r. w  meczu pucharu EFAF Challenge Cup jako zawodnik włoskiego Hogs Reggio Emilia. – Pamiętam to spotkanie i długą podróż do Wrocławia. Spotkałem wtedy wielu przyjaznych ludzi, którzy opowiedzieli mi o tym mieście i cieszę się, że tu wylądowałem – wspomina nowy runningback wrocławian. Kto wie, czy nie największym wzmocnieniem ekipy Devils jest powrót w roli szkoleniowca wrocławskiej drużyny dobrze znanego w stolicy Dolnego Śląska Kennetha „Skipa” Poole’a. To właśnie ten doświadczony szkoleniowiec w 2010 roku doprowadził Devils do mistrzostwa Polski z perfekcyjnym bilansem 10-0. – Jestem związany z tym sportem niemal całe życie i wiem, jak odnosić sukces. To będzie mój czterdziesty rok z futbolem i mam zamiar uczynić go najlepszym zarówno dla mnie, jak i dla całej drużyny. Nadszedł czas aby ustanowić nasze dziedzictwo – 2012 rok to nasz czas! – zapowiada trener Devils. Jest o co walczyć, gdyż VII SuperFinał PLFA odbędzie się 17 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tymczasem jak zapowiada prezes Duszeńko trwają starania aby dwa pierwsze mecze zbliżającego się sezonu (25.03 z Seahawks Gdynia i 31.03 z AZS Silesia Rebels) zostały rozegrane na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, z którym gracze Devils mieli już okazję zapoznać się w czasie jesiennego spotkania Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk.

A.C.

 


źródło: własne


Proste pytanie: 2 + 4 =


Komentarze:
 • Gigant:
  7 lat temu

  Życze powodzenia i mam nadzieję że uda nam się zagrac jakiś sparing ;)

 • nickname:
  7 lat temu

  Patrząc na komentarze poniżej tylko jedno cisnie sie na usta: jeden glupszy od drugiego!!!

 • Malakh:
  7 lat temu

  A to my już nie mamy dobrych zawodników ?. Tylko musimy się wzmacniać kolegami zza oceanu ???. Litości !!!

 • nickname:
  7 lat temu

  Cwele!

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.