Wystartowała 75. edycja Tour de Pologne

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 6 sierpnia 2018

W Krakowie wystartowała 75. edycja Tour de Pologne. Pierwsze trzy etapy przeznaczone są dla sprinterów, tak więc zgodnie z przewidywaniami w sobotę i w niedzielę mogliśmy podziwiać przede wszystkim zmagania kolarzy o tej specjalności. Pierwszym liderem wyścigu został Pascal Ackermann (Bora – Hansgrohe). Najlepszym Polakiem na pierwszym etapie był Maciej Paterski (Reprezentacja Polski), który finiszował na 9. miejscu. Waleczny Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) w sobotę założył koszulkę klasyfikacji górskiej.

avatar
W tym roku w TdP wystartowało 154 kolarzy w tym dwie Polskie ekipy: reprezentacja Polski oraz CCC Sprandi Polkowice (fot. Sz. Gruchalski (TdP)

Zanim jednak kolarze stanęli na starcie, można było spotkać ich podczas konferencji prasowej w Krakowie. Zaproszeni zostali na nią: Michał Kwiatkowski, który zdecydował się na start w narodowym tourze, pomimo startu w Tour de France, Marek Rutkiewicz, który – śmiało można powiedzieć – jest już weteranem Tour de Pologne, Maciej Paterski – jeden z bardziej doświadczonych kolarzy w naszej reprezentacji, a także Fabio Aru – świetny góral oraz zeszłoroczny zwycięzca – Dylan Teuns. – Stwierdziłem, że wcześniej czy później się uda. Nie wiem czy w tym roku, ale mentalnie jestem gotowy do ścigania. Wsparcie polskich kibiców będzie mnie niosło. Oby dyspozycja była odpowiednia – mówił na konferencji Michał Kwiatkowski. Po konferencji kolarze ruszyli na piękną prezentację na krakowskim Rynku. Dowożeni byli białymi bryczkami. Serca kibiców z pewnością mocniej biły na widok reprezentacji Polski oraz ekipy CCC Sprandi Polkowice. W sumie w tegorocznym tourze startuje piętnastu Polaków. Siedmiu w reprezentacji, pięciu w CCC oraz trzech w Team Sky. Warto dodać, że start reprezentacji Polski był możliwy dzięki poszczególnym sponsorom polskich grup kolarski. Polski Związek Kolarski nie był w stanie sfinansować takiego przedsięwzięcia. O biało-czerwone kaski i okulary dla wszystkich reprezentantów postarał się Wiesław Ciasnocha z Wibatechu. Autokar pożyczył kolarzom Dariusz Banaszek. Auto techniczne, którego brakowało z własnej kieszeni sfinansował Andrzej Domin. Dzięki tym ludziom możemy kibicować biało-czerwonym podczas tegorocznego wyścigu.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.