Wyraźna porażka lubinian z JSW

, poniedziałek, 6 listopada 2017

Brak Roberta Tähta okazał się wyjątkowo bolesny. Cuprum Lubin zaliczyło twarde zderzenie z rzeczywistością w Jastrzębiu-Zdroju. Gospodarze prowadzeni do zwycięstwa przez wrocławianina Macieja Muzaja (MVP meczu) rozbili rywala i ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona. Co dobrego można wyciągnąć z piątku dla drużyny z Lubina? 

avatar
Mecze pomiędzy Cuprum a Asseco Resovią niemal zawsze przynoszą sporo emocji. Czy podobnie będzie w najbliższy piątek? (fot. K. Ziółkowski)

Zacznijmy od tego, że po absencji w meczu z Aluron Virtu Wartą Zawiercie do gry powrócił punktowy lider drużyny, Łukasz Kaczmarek. Z atakującym Cuprum i reprezentacji Polski jest już coraz lepiej, mógł zatem pojawić się w wyjściowym ustawieniu ekipy z Lubina. Mecz z JSW to był zresztą pojedynek dwóch młodych reprezentantów kraju, którzy do końca rywalizowali o miejsce w kadrze podczas LOTTO EuroVolley 2017. Na mistrzostwa ostatecznie były selekcjoner Ferdinando De Giorgi zabrał Kaczmarka, w piątek jednak górą był Muzaj. Wychowanek Gwardii Wrocław najwyraźniej chce udowodnić, że ten sezon będzie dla niego przełomowy – przede wszystkim pod względem stabilizacji formy. Bo o to do Muzaja są największe zastrzeżenia, ten aspekt spowodował również w głównej mierze – na równi ze świetną dyspozycją Kaczmarka – że na ME „Mazi” nie został zabrany. W piątek do Muzaja poziomem wyników punktowych dorównała jeszcze dwójka siatkarzy. Mowa o przyjmujących, Jason De Rocco zdobył 16 punktów, niezawodny Salvador Hidalgo Oliva dorzucił „skromne” 19. Muzaj za to skończył z wynikiem 18 oczek, skutecznością 48% przy 33 wykonanych atakach w całym meczu. Po drugiej stronie siatki, skoro wspominaliśmy o Kaczmarku, stanęło na 10 punktach – co ciekawe – „Zwierzak” wykonał tyle samo ataków co jego vis a vis. Procentowo pod względem skuteczności było jednak gorzej, zaledwie 27%.

MACIEJ PIASECKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 8 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.