WSM Chełmiec – mistrzowie motocrossu i mini żużla

, środa, 14 listopada 2012

Aż 8 tytułów mistrzowskich wywalczyli młodzi zawodnicy WSM Chełmiec Wałbrzych, rywalizujący w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej w Cross Country w sezonie 2012, w tym: 6 tytułów indywidualnych i 2 drużynowe. Natomiast najmłodsi żużlowcy WSM Chełmiec triumfowali w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Mini Żużlu.

Motocrossowcy WSM Chełmiec trenowali w Wałbrzychu z wicemistrzem świata Cross-Country Rallies Jakubem Przygońskim (w środku)

Tak udanego sezonu nikt się nie spodziewał. Do motocrossowej rywalizacji stanęło łącznie 55 klubów i ponad 300 zawodników. Dla wychowanków WSM Chełmiec Wałbrzych był to pierwszy sezon, w którym startowali we wszystkich rundach rozgrywek. Rywalizacja była bardzo trudna, zwłaszcza że znaczna większość zawodów odbywała się na torach piaszczystych, na których nasi zawodnicy nie mieli wystarczającego doświadczenia. Uroczyste zakończenie sezonu motocrossowego, połączone z ostatnimi w tym sezonie zawodami, odbyło się w na torze motocrossowym w Nekli, a gościem specjalnym i jednocześnie zawodnikiem, który wziął udział w zawodach, był sam Tomasz Gollob. – Dla nas najważniejsza była klasa młodzik i junior, która została całkowicie zdominowana przez naszych wychowanków – podkreśla Paweł Isański. Mistrzem Polski Strefy Zachodniej 2012 w klasie junior 15-19 lat został Paweł Bocheński, drugi był Bartek Szutowski, a trzeci Sebastian Krawczyk. W klasie młodzik – 10-14 lat mistrzem Polski Strefy Zachodniej został Kacper Borkowski, wicemistrzem Daniel Iwanik, a brązowy medal wywalczył Filip Fornalski. – W tym roku nasz klub obchodził dwulecie i tym samym Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motosportu zostało najmłodszym klubem w historii polskich sportów motorowych, który wywalczył tytuł mistrzowski – dodał z dumą szef WSM, który odebrał także nagrodę wywalczoną przez wałbrzyski klub dla okręgu wrocławskiego za tytuł wicemistrza Polski w sezonie 2012. Jakby tego było mało, po raz pierwszy w historii Wałbrzych został Mistrzem Polski Par Klubowych w mini żużlu, ponadto dwóch zawodników WSM Chełmiec wywalczyło indywidualne tytuły mistrzowskie. Nasza najlepsza para: Jakub Piątek i Jakub Isański miała tylko 7 pkt. przewagi nad parą z Gorzowa i przed ostatnimi zawodami wszystko jeszcze mogło się wydarzyć. Od samego początku nasi zawodnicy kontrolowali sytuację i wydawało się, że budują bezpieczną przewagę. Niestety, upadek podczas kolejnego biegu Jakuba Piątka i 0 punktów diametralnie zmieniły sytuację. Do ostatniego biegu ważyły się losy tytułu. Bezbłędna i skuteczna postawa Jakuba Isańskiego, który w każdym biegu pewnie punktował, i dobra jazda w końcówce Jakuba Piątka sprawiły, że to wałbrzyszanie ostatecznie wywalczyli mistrzostwo Polski Par Klubowych w mini żużlu w sezonie 2012! Poza rywalizacją par, nasi zawodnicy rywalizowali również o tytuły indywidualne. Tutaj udało się utrzymać przewagę, jaką miał zajmujący I miejsce zawodnik z Gorzowa. Ostatecznie na 2. pozycji uplasował się Oliwer Zabrzeski, a 3. był Jakub Isański.