Wrocławscy judocy wystartują na Euro

Łukasz Haraźny, środa, 16 listopada 2011

Dwaj judocy wrocławskich klubów Mateusz Rudnicki (Gwardia, +100 kg) oraz Jakub Wójcik (AZS AWF, 100 kg) zostali powołani na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, które już w najbliższy piątek (18 listopada) rozpoczną się w Tyumenie (Rosja).

avatar

Oprócz wrocławskiego duetu w składzie kadry na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców znalazło się 15 innych zawodników i zawodniczek:

 

- Ewa Konieczny (Czarni Bytom, 48 kg)

- Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk, 52 kg)

- Agata Perenc (Polonia Rybnik, 57 kg)

- Halima Mohamed Seghir (Wybrzeże Gdańsk, 63 kg)

- Barbara Białas (Czarni Bytom, 70 kg)

- Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk, 78 kg)

- Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk, +78 kg)

- Marta Rózga (Gwardia Łódź, +78 kg)

- Grzegorz Lewiński (AON Warszawa, 66 kg)

- Grzegorz Zięć (AZS UW Warszawa, 66 kg)

- Piotr Kurkiewicz (Ryś Warszawa, 73 kg)

- Jakub Kubieniec (Czarni Bytom, 81 kg)

- Jarosław Szczepaniak (Ryś Warszawa, 81 kg)

- Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk, 100 kg)

- Tomasz Tałach  (Wybrzeże Gdańsk, +100 kg)

 

Dodajmy, że dla obu judoków ze stolicy Dolnego Śląska występ w Rosji jest okazją do rehabilitacji za niepowodzenie ich młodszych kolegów z Gwardii Wrocław. Na początku listopada Damian Szwarnowiecki i Piotr Płoński nie dolecieli na mistrzostwa świata juniorów w Republice Południowej Afryki. Bezpośrednim powodem było zamknięcie lotniska Chopina w Warszawie, na którym awaryjnie lądował we wtorek Boeing 767. – Niestety zawodnicy zostali pozostawieni na lotnisku samym sobie - osobiście musieli zorganizować sobie nocleg, przebookować bilety i znaleźć trasę zastępczą. Dopiero następnego dnia zjawił się trener. Po dotarciu do Krakowa na wylot zapasowy okazało się, że samolot nie wystartuje ze względu na złe warunki pogodowe... Szkoda rocznych przygotowań, szkoda doświadczenia i każdej przewalczonej na turnieju walki – dowiadujemy się z informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie Dolnośląskiego Związku Judo. Miejmy nadzieję, że wyjazd młodzieżowców do Rosji okaże się o wiele bardziej owocny. – Na razie jest dobrze. Z moich informacji wynika, że nasi zawodnicy już dotarli na miejsce imprezy. Teraz wszystko w ich rękach – przekonuje prezes sekcji judo w Gwardii Wrocław Zbigniew Zamęcki. MEM potrwają do niedzieli.

 

Łukasz Haraźny


źródło: własne


Proste pytanie: 1 + 5 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.