Wrocławianie rozgromili mistrza

Aleksandra Szumska, poniedziałek, 4 lipca 2016

Takiego spotkania w wykonaniu podopiecznych Piotra Barona nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści wśród wrocławskich kibiców. Żużlowcy Betard Sparty rozgromili aktualnego mistrza Polski 58:32, a do zwycięstwa poprowadzili ich Tai Woffinden oraz Vaclav Milik.

avatar
Fot. M. Szmyd

Nie lubią jeździć u siebie
Spotkanie między aktualnymi mistrzami i wicemistrzami Polski pierwotnie miało odbyć się 29 maja, ale cała kolejka została odwołana z powodu śmierci Krystiana Rempały. Przed meczem obie drużyny mogły czuć się niezadowolone z obecnej sytuacji w tabeli PGE Ekstraligi, bo wrocławianie znajdowali się na piątym miejscu, a tuż pod nimi podopieczni Adama Skórnickiego. Kolejnym podobieństwem łączącym te zespoły była również dotychczasowa forma prezentowana na własnym torze. Betard Sparta przegrała m.in. z eKantor.pl Falubazem i zremisowała ze Stalą Gorzów, natomiast Fogo Unia podzieliła się punktami z ROW-em Rybnik i uległa wyżej wspomnianym gorzowianom. W otwierającym spotkanie wyścigu najlepszy okazał się Tai Woffinden, ale na dwóch kolejnych pozycjach przyjechali zawodnicy gości i był remis 3:3. Wrocławianom po raz pierwszy na prowadzenie udało się wyjść po czwartym biegu, gdy zwycięstwo 5:1 stało się udziałem Vaclava Milika i Adriana Gały. Podopieczni Piotra Barona poszli za ciosem i w kolejnych dwóch wyścigach wygrali takich samych rozmiarach, dzięki czemu odskoczyli aktualnym mistrzom Polski na dziesięć punktów (23:13), a na półmetku ich przewaga wynosiła już dwanaście oczek (30:18).
Leszno zdeklasowane
W drugiej części zawodów wrocławianie nadal znajdowali się poza zasięgiem rywali i z każdym biegiem zwiększali dystans nad nimi. Chociaż przed niedzielnym spotkaniem wiele mówiło się o tym, że silną stroną lesznian może być powracający po kontuzji Emil Sajfutdinow, to nie miał on wiele do powiedzenia wobec wyśmienitej jazdy żużlowców Betard Sparty Wrocław. Przed biegami nominowanymi niepokonani na poznańskim torze byli Tai Woffinden i Vaclav Milik, ale również pozostali zawodnicy spisywali się bardzo dobrze. Obaj żużlowcy pierwsze punkty stracili dopiero w ostatnim wyścigu, ale mimo tego Betard Sparta Wrocław pokonała Fogo Unię Leszno 58:32.
Nie tylko seniorzy
Pod nieobecność Maksyma Drabika Piotr Baron tylko w starciu z eKantor.pl Falubazem Zielona Góra mógł być względnie zadowolony z postawy swoich młodych zawodników. W kolejnych spotkaniach juniorzy przegrywali z rywalami w biegu młodzieżowym i to w stosunku 1:5, jak i w starciach z seniorami przeciwnej drużyny. Tym razem było inaczej. Damian Dróżdż rozpoczął zawody od zera, ale później w kolejnych dwóch wyścigach zdobył łącznie pięć punktów. Podobnie było w przypadku Adriana Gały, który zakończył zmagania z czterema oczkami na koncie. Wracając do tematu Maksyma Drabika, to utalentowany zawodnik przebywa obecnie w Poznaniu, gdzie przechodzi rehabilitację.
Kapitan wrocławian blisko Grand Prix
Dla niektórych polskich żużlowców miniony tydzień był bardzo pracowity. Wśród nich znaleźli się m.in. Maciej Janowski i Tomasz Jędrzejak. „Magic” miał przewidziane nawet cztery starty w ciągu sześciu dni, ale w ostatniej chwili w składzie reprezentacji Polski na mecz z Rosją zmieniłgo Grzegorz Zengota. Oprócz niedzielnego meczu mowa tutaj o Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz starcie w lidze szwedzkiej. Jeszcze bardziej wyczerpujący kalendarz miał Tomasz Jędrzejak, który po turnieju w Lesznie dzień później brał udział w półfinale eliminacji do Grand Prix w 2017 roku. Zawody rozgrywane w Lonigo przerwano po trzech seriach z powodu opadów, a osiągnięte dotychczas wyniki zostały uznane za oficjalne. Kapitan Betard Sparty Wrocław zdobył łącznie osiem punktów (2,3,3), co pozwoliło mu uplasować się tuż za zwycięzcą Patrykiem Dudkiem i awansować do Grand Prix Challenge. Niestety, sztuka ta nie powiodła się trzeciemu Polakowi startującemu w tym turnieju, czyli Bartoszowi Zmarzlikowi.
DAMIAN ORŁOWICZ


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.