Wraca ekstraklasa!

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 3 lutego 2020

Głodni piłkarskiej rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie? Apetyt będzie można zaspokoić już w najbliższy weekend. Po 48- dniowej przerwie wraca PKO Ekstraklasa! Na dobry początek Śląsk Wrocław podejmie trzecią ekipę ubiegłych rozgrywek Lechię Gdańsk, natomiast KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się w Gliwicach z broniącym mistrzowskiego tytułu Piastem. Poniżej prezentujemy dokładny harmonogram pierwszej tegorocznej kolejki, ramowy terminarz całej rundy, aktualną tabelę oraz czołówkę klasyfikacji strzelców.

avatar
Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław ponownie staną naprzeciw siebie już za niespełna miesiąc (fot. K. Pączkowska/archiwum)

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN

Mimo iż KGHM Zagłębie Lubin ma za sobą szaroburą rundę jesienną, w zimowym okienku transferowym nie pozyskało ani jednego piłkarza. Czy w niezmienionym składzie zdoła awansować do górnej ósemki?

Żadnej terapii szokowej, rewolucji kadrowej, żadnego trzęsienia ziemi czy placu budowy. Miedziowi nie wykonywali nerwowych ruchów i najwyraźniej chcą powtórzyć patent sprzed 12 miesięcy, kiedy po słabej rundzie jesiennej (11. miejsce w tabeli), zdołali obudzić się z letargu i finiszować na pozycji numer 6. I to praktycznie bez noworocznych transferów (przyszedł tylko Patryk Szysz). Okoliczności więc podobne, tym bardziej że mniej więcej w tym samym okresie dokonano zmiany szkoleniowców (wtedy van Dael za Lewandowskiego, teraz Sevela za van Daela).

ARKADIUSZ BARSKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".ŚLĄSK WROCŁAW

Jesienią Śląsk prezentował się zupełnie inaczej niż w ostatnich latach – rzadko przegrywał i regularnie punktował, dzięki czemu zimę spędził tuż za podium. W drugiej części sezonu będzie chciał podtrzymać dobrą passę i powalczyć o medale.

Medale, które na szyjach piłkarzy WKS po raz ostatni zawisły 7 wiosen temu. Od tamtej pory tylko jeden sezon można było zaliczyć do udanych, choć nawet wtedy była szansa na coś więcej. Pozycja wicelidera po pierwszej rundzie zamieniła się w ciut gorsze, czwarte miejsce na finiszu, co – patrząc z perspektywy następnych rozgrywek – było wynikiem wartym małego odświeżenia. Do wspomnień, które pisały kolejne sezony, kibice wracają niechętnie.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.