Włoszczowska i Lenczyk bezkonkurencyjni

, poniedziałek, 20 lutego 2012

Tradycyjnie, lecz w późniejszym niż zwykle terminie, ale za to w wyjątkowym miejscu – w Klubie Biznesu na nowym Wrocławskim Stadionie Miejskim –zorganizowaliśmy galę sportu. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania spółce Wrocław 2012 za dużą pomoc w zorganizowaniu imprezy.

avatar

Od początku plebiscytu staraliśmy się lansować ideę wyboru najpopularniejszych sportowców i trenerów na Dolnym Śląsku. Jednak Czytelnicy zadecydowali inaczej, kierując się w większości kryterium najlepszego sportowca. Została nim bezapelacyjnie Maja Włoszczowska. To już trzecie z rzędu zwycięstwo w plebiscycie „Słowa Sportowego”. Należy zaznaczyć, że w historii dolnośląskich plebiscytów, żadnemu sportowcowi nie udało się dokonać takiego wyczynu. Ten fakt tylko potwierdza dużą klasę reprezentantki CCC Polkowice. Trenerem roku, i tu również z dużą przewagą nad pozostałymi konkurentami, został szkoleniowiec piłkarskiego Śląska Wrocław Orest Lenczyk.

W dziesiątce najlepszych sportowców znaleźli się wybitni i znani, chociażby z naszych poprzednich plebiscytów. Drugie miejsce zajął zapaśnik wrocławskiego Śląska Damian Janikowski, a trzeci był żużlowiec Betardu Wrocław, Maciej Janowski. Sebastian Mila, aktualny reprezentant kraju, piłkarz wicemistrza Polski, Śląska Wrocław, wyprzedził brązowego medalistę mistrzostw Europy w szpadzie Tomasza Motykę (AZS AWF Wrocław). Drugą piątkę zdominowała płeć piękna. Szóste miejsce dla Kingi Byzdry, piłkarki ręcznej Zagłębia Lubin. Dwie następne lokaty przypadły reprezentantkom sportów walki: Paulinie Bieć i Agnieszce Sypień. Obie panie znalazły się wśród laureatów ubiegłorocznego naszego plebiscytu, przy czym Agnieszka Sypień nieprzerwanie od kilku lat plasuje się w złotej dziesiątce. Dziewiąte miejsce Czytelnicy przyznali lekkoatlecie wrocławskiego Śląska Bartoszowi Nowickiemu. Wybitne grono laureatów zamknęła dwukrotna wicemistrzyni Europy w szachach Jolanta Zawadzka.


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.