Władza przerywa milczenie...

, poniedziałek, 12 marca 2012

Po dwóch tygodniach oczekiwania na stanowisko władz miejskich, w sprawie nie najlepszej sytuacji we Wrocławskim Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji, w końcu otrzymaliśmy odpowiedź. Na zadane przez nas pytania odpowiedział Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta - Jacek Sutryk.

avatar

Kiedy zostanie przedstawiony oficjalny plan organizacyjny, plan działania jednostki WCSHiR?

JACEK SUTRYK: Mówimy o dwóch różnych sprawach. Plan organizacyjny (Regulamin Organizacyjny) jest gotowy i została tylko formalność, czyli podpis Prezydenta.
Natomiast plan działania jednostki jest znany od momentu podjęcia uchwały przez Radnych o połączeniu dwóch jednostek budżetowych i powołaniu WCSHIR wraz z nadaniem Statutu. To w Statucie są wszystkie główne kierunki działania jednostki.
Przed rokiem ówczesny Dyrektor DSS Michał Janicki zapewniał, że nic nie zostanie zmienione na gorsze. Tymczasem krążą wieści, że sezon wyścigowy na Partynicach ma zostać skrócony...
- Ostateczna liczba gonitw, a tym samym dni wyścigowych w sezonie, zostanie ustalona na najbliższym spotkaniu z Polskim Klubem Wyścigów Konnych. W tej chwili żadna decyzja nie zapadła. Komunikat w tej sprawie, jak zawsze, ogłosi Polski Klub Wyścigów Konnych.
Nie ruszyły jeszcze zapisy do jubileuszowej edycji Wrocławskiego Maratonu. Czy mógłby się Pan odnieść do tej sytuacji?
- Wstrzymanie zapisów do 30 Jubileuszowego Hasco-Lek Wrocław Maratonu jest wynikiem przygotowanej i zaplanowanej akcji marketingowej. Czekamy na naszych największych konkurentów z odkryciem kart. Jesteśmy gotowi do Startu.
Słyszałam plotki o wydzieleniu części działek z partynickich terenów i ich sprzedaży. Czy rzeczywiście to prawda?
- Nie. To nieprawda.
Jaką miasto widzi przyszłość dla Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych?
- Mówiliśmy już o tym wielokrotnie, że Partynice to „konie” we wszystkich „odsłonach”. Pozwólcie nam Państwo pokazać to dosłownie. Chcemy aby ten obiekt piękniał, stawał się coraz bardziej przyjazny dla miłośników koni i nie tylko.
Jak ocenia Pan dotychczasową pracę Dyrektora Pękalskiego?
- Dyrektor Pękalski wykonuje zlecone mu obowiązki w trudnych warunkach zmiany organizacyjnej i zajmuje się nie tylko sprawami bieżącymi, którymi do tej pory zajmowały się dwie jednostki, ale także organizowaniem nowej struktury firmy. Według mnie jest jeszcze za wcześnie na ocenę funkcjonowania zarówno nowej jednostki, jak i jej dyrektora. Przyjdzie na to czas choćby po zakończeniu tego lub kolejnego sezonu.
Co Pan sądzi o tym, że stowarzyszenie Maraton, które pozyskiwało środki na Wrocław Maraton, wycofało się ze współpracy z WCSHiR?
- Główne środki na organizację Maratonu są zapewnione przez jego głównych organizatorów: Miasto Wrocław i partnera Strategicznego Maratonu czyli PPF HASCO-LEK S.A. Decyzja, którą podjęło Stowarzyszenie Maraton o wypowiedzeniu nam umowy jest jego suwerenną decyzją.

Odpowiedzi pozostawiamy bez komentarza...


źródło: własne


Proste pytanie: 4 + 5 =


Komentarze:
 • nickname:
  7 lat temu

  jak to się stało , że z hali sportowej na ul. Zielińskiego zrobiono BIEDRONKĘ ??? czy takie same losy czekają Partynic ? czy w Hali Stlecia bedzie centrum magazynowo logistyczne Biedronki ? o co w tym wszystkim chodzi… Panowie czy dzieciaki mają chodzic do marketów po szkole ??? to już przestaje być nawet śmieszne !

 • nickname:
  7 lat temu

  Przecież to wiadome co powie Pan Sekretarz/Włodzimierz P./ to HASCO-LEK zrobi

 • nickname:
  7 lat temu

  czemu źródło :własne – nie zapytało o zmniejszonych pensjach pracowników, o braku leków dla koni i o zwalniajacych się młodych ludziach???/?

 • Daria:
  7 lat temu

  o to im chodzi żeby wszyscy się zwolnili a wtedy spokojnie będą mogli zaorać wyścigi i wybudować domki

 • gość:
  7 lat temu

  A czy pan Pękalski da radę zrobić wagę na 53-55kg bo z taką wagą jeżdzi uczeń? :D

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.