WKS wygrywa w pierwszym meczu fazy play-off

, piątek, 13 kwietnia 2012

Drużyna WKS Śląska Wrocław rozpoczęła fazę play-off  w wielkim stylu. Koszykarze GTK Fluor Gliwice nie wyciągnęli wniosków z ostatniego meczu rundy zasadniczej i na własne życzenie ponownie przegrali ze Śląskiem. Tym razem spotkanie zakończyło się wynikiem 93:51. Na uwagę zasługuje duża waleczność gości, którzy pozostawili na parkiecie wiele potu, zdrowia a nawet… krwi.

Obie drużyny wybiegły na boisko z myślą, że walka toczy się o półfinał. Ostatnie spotkanie tych ekip nie skończyło się dobrze dla przyjezdnych, którzy przegrali ze Śląskiem w ,,Kosynierce" 95:61. Tym razem ,,Wojskowi" okazali się jednak bardziej wymagający. Pierwszą kwartę wygrali 27:19, z czego 16 punktów dla gospodarzy zdobył wiecznie młody Radosław Hyży.

W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Śląsk konsekwentnie realizował założenia trenera Rafała Kalwasińskiego i systematycznie powiększał swoją przewagę. Taki obrót faktów sprawił, że goście zaczęli grać bardziej agresywnie. Zadbali o zbiórki w ataku (18 w całym meczu) i poprawili krycie. Momentami kryli nawet zbyt blisko, czego wynikiem był mały rozlew krwi na parkiecie. Rozgrywający Śląska, Norbert Kulon uderzył łokciem w twarz Tomasza Wróbla. Uraz okazał się jednak niegroźny i poszkodowany po kilku minutach mógł ponownie stawić się na parkiecie.

W drugiej połowie ,,Wojskowi" nie zostawili gliwiczanom złudzeń. Gospodarze potrafili nawet ,,zdublować" rywali, prowadząc na początku czwartej kwarty 80:40. Kluczem do tak wysokiego zwycięstwa była bardzo dobra celność. Pięciu spośród jedenastu grających w tym spotkaniu wrocławian popisało się skutecznością z gry powyżej 70 procent!

Po raz kolejny zawodnikiem meczu został Radosław Hyży, który zapisał na swym koncie double-double w postaci 24 punktów i 10 zbiórek. Na parkiecie nie pojawił się kapitan wrocławian, Adrian Mroczek-Truskowski, który w ostatnim sparingu doznał drobnego urazu kręgosłupa. – Adrian jest już gotowy do gry, ale oszczędzamy go na sobotni rewanż. Nasz kapitan ma się dobrze. Na ostatnim treningu wygrał nawet konkurs rzutowy, czym potwierdził swoją dobrą dyspozycję – tłumaczył nieobecność zawodnika manager Śląska, Maciej Szlachtowicz.

Podopiecznych trenera Kalwasińskiego od półfinału dzieli już tylko rewanżowy mecz z gliwiczanami, który odbędzie się w Gliwicach 14 kwietnia o godzinie 18.

WKS Śląsk Wrocław – GTK Fluor Gliwice 93:51 (27:19, 26:11, 25:10, 15:11)

WKS: Hyży 24, Grygiel 18, Łopatka 17, Bochenkiewicz 13, Płatek 6, N. Kulon 6, Leszczyński 4, M. Kowalski 3, Bodziński 2, Glapiński 0, M. Kulon 0.

GTK: Wróbel 11, Nawrot 9, Stankala 8, Leszczyński 8, Kubista 5, Malona 5, Podulka 3, Szymański 2, Soehrich 0, Mazanek 0, Sobański 0.

Proste pytanie: 8 + 9 =