WKS Śląsk Wrocław pozyskał wicemistrzynię Europy

, czwartek, 8 sierpnia 2013

Srebrna medalistka europejskiego czempionatu z Tirany (Albania) zmieniła barwy klubowe. Od nowego sezonu będzie reprezentować dolnośląską drużynę.

avatar

Sabina Bagińska wcześniej była zawodniczką WLKS-u Siedlce. Teraz będzie podopieczną trenera Mirosława Chlebosza. W Siedlcach spędziła ostatnie kilka lat, jednak pod koniec czerwca została wyrzucona z klubu przez swojego trenera – Ryszarda Soćkę. Jej ówczesny trener jako powód rozstania  podał niedostosowanie się do jego poleceń podczas drużynowych mistrzostw Polski. Od tamtej pory zawodniczka pozostawała bez przynależności klubowej. Bagińska mogła trafić również do bydgoskiego Zawiszy, ale trenerowi Chleboszowi udało się ją ściągnąć do stolicy Dolnego Śląska.

Najciekawszą sprawą w transferze Bagińskiej jest jednak forma płatności. Trenerowi Śląska udało się przekonać włodarzy klubu z Siedlec, aby oddali zawodniczkę za jedną sztangę. Obecny klub zobowiązał się w ramach rozliczenia za transfer, kupić do zespołu z Siedlec sztangę za 3 tysiące złotych.

Prawie 28-letnia Bagińska w kwietniu br. wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w kat. +75 kg. Z nowym klubem reprezentantka Polski będzie przygotowywać się do rozpoczynających się niedługo mistrzostw świata we Wrocławiu (20-27.10.2013).


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 4 =


Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.