WKS ogrywa Pogoń Szczecin i Piast Gliwice

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 14 maja 2018

Cała liga w tyle za Śląskiem? Takie są fakty. W rundzie finałowej trwającego sezonu żadna z drużyn nie zdobyła więcej punktów niż wrocławianie, ponadto tylko oni nie zaznali w tym okresie smaku porażki. Przedostatni tydzień rozgrywek nie różnił się pod tym względem od poprzednich i przyniósł zespołowi Tadeusza Pawłowskiego kolejne zwycięstwa.

avatar
Robert Pich (na zdjęciu) był jednym z wyróżniających się zawodników Śląska w meczach z Pogonią i Piastem (fot. K. Pączkowska)

Tylko dlaczego dopiero teraz? Śląsk w takiej formie walczyłby o puchary, medale, mistrzostwo... Trudno rzecz jasna utrzymać wysoką dyspozycję od lipca do maja, przykładem rewelacyjny jesienią Górnik Zabrze lub obrońca tytułu Legia Warszawa (11 porażek). No i łatwiej też punktować z tymi słabszymi z grupy spadkowej, aniżeli z czołówką. Gdyby dobry okres przyszedł jednak wcześniej, a WKS zakończyłby fazę zasadniczą w G8, na naszym podwórku wszystko mogłoby się wydarzyć...
Minął miesiąc (i siedem meczów), odkąd wrocławianie ostatni raz schodzili z boiska pokonani. Po jedynym remisie (z Cracovią) w tej części sezonu, gratulować pełnej puli Śląskowi musiały Pogoń Szczecin i Piast Gliwice. A ciekawie zapowiadały się oba starcia.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 7 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment