Wielkie szachy we Wrocławiu

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 2 grudnia 2019

„Jeśli dziś wtorek, to jesteśmy w Belgii” – to tytuł filmu sprzed lat. „Jeśli jest grudzień, to turniej Zawadzkich”, to z kolei najlepszy tytuł do fantastycznej imprezy szachowej rozgrywanej we Wrocławiu za sprawą rodziny Zawadzkich.

avatar
Jolanta Zawadzka w turnieju szachowych arcymistrzyń tradycyjnie już wystąpi w roli organizatorki oraz uczestniczki (fot. archiwum J. Zawadzka)

Ojciec rodu Wojciech jest znanym działaczem oraz cenionym kronikarzem wydarzeń królewskiej gry, a trójka jego dzieci zanotowała wiele sukcesów w tej dyscyplinie, przy czym największe stały się udziałem Jolanty – medalistk i mistrzostw świata juniorek, szachowych olimpiad oraz drużynowych mistrzost w świata i Europy, o krajowych trofeach nie wspominając (ma w dorobku worek medali mistrzostw Polski, ostatnie – czwarte w karierze – złoto wywalczyła w 2018 r.). To p. Wojciech był inicjatorem przen iesien ia turnieju – memoriału Krystyny Hołuj-Radzikowskiej do stolicy Dolnego Śląska, turnieju, który stał się jedną z najważniejszych imprez w kobiecych szachach nie tylko w kraju. Do Wrocławia na zaproszenie Zawadzkich od lat przyjeżdżają znakomite zawodniczki, wywożąc z niego nie tylko cenne nagrody, ale i wspaniałe wspomnienia. Jedną z gwiazd międzynarodowego arcymistrzowskiego turnieju jest p. Jola (m.in. zwyciężyła w 2017 r.), która pełni w nim podwójną rolę: zawodniczki i dyrektora.

WALDEMAR NIEDŹWIECKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 10 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.