Wielki sukces Łukasza Kubota!

, poniedziałek, 17 lipca 2017

Piękna sobota polskiego tenisa! Urodzony w Bolesławcu Łukasz Kubot wygrał wielkoszlemowy Wimbledon. Na najsłynniejszym tenisowym turnieju na świecie sięgnął po triumf w grze podwójnej w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para wygrała po pasjonującym, prawie pięciogodzinnym finale. Dla Kubota to drugi wielkoszlemowy tytuł po zwycięstwie w 2014 na kortach Australian Open.

avatar
Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo sięgnęli po zwycięstwo w tegorocznym Wimbledonie w turnieju deblistów (fot. PAP)

Tak to już jest, że niezależnie od końcowych rezultatów, interesujemy się wynikami naszych rodaków. Tegoroczny Wimbledon okazał się być całkiem udany. Na III rundzie w grze pojedynczej zakończył Jerzy Janowicz, do IV dotarła za to Agnieszka Radwańska. Pamiętając o problemach zdrowotnych obu „przypadków” w ostatnim czasie – „Jerzyk” to już niemal recydywa – można być zadowolonym. Ręce zacieraliśmy jednak zwłaszcza na występy naszych deblistów. Para Kubot/Melo na tegorocznych światowych listach nie ma sobie równych. Obu panom na trawiastych kortach Wimbledonu nic nie podano jednak na tacy. Długo „w grze” był też inny polski deblista, Marcin Matkowski. Polak grający w parze Maksem Mirnym (Białoruś) odpadł w ćwierćfinale, przegrywając z austriacko-chorwackim duetem Olivier Marach i Mate Pavić 5:7, 2:6, 2:6. Tym samym, z którym Kubot i Melo zmierzyli się w finale. Urodzony w Bolesławcu, choć od lat mieszkający w Lubinie tenisista, pomścił zatem porażkę rodaka. Kubot już samym udziałem w finale spełnił swoje wielkie marzenie gry na Korcie Centralnym Wimbledonu.

MACIEJ PIASECKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment