Widzew Łódź – CCC Polkowice 69:86

Maciej Szumski, środa, 13 marca 2013

Zgodnie z oczekiwaniami podopieczne trenera Jacka Winnickiego pokonały po raz trzeci ambitnie grający zespół Widzewa Łódź i tym samym zakończyły rywalizację w ćwierćfinale rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy zapewniając sobie awans do najlepszej czwórki.

avatar

Koszykarki Widzewa zapewniały, że zrobią wszystko, aby dzisiejszy pojedynek z naszymi dziewczynami nie był dla nich ostatnim w tym sezonie. Początek gospodynie miały naprawdę imponujący. Po dwóch minutach prowadziły 7:4, a po trzech 9:7. W połowie kwarty otwierającej mecz Valeriya Musina trafiając do kosza rywalek doprowadziła do remisu po 11, ale potem znów do głosu doszły widzewianki, które ponownie wyszły na prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej kwarty polkowiczanki odrobiły straty i to one prowadziły po 10 minutach czterema punktami. W kwarcie drugiej podopieczne trenera Winnickiego zaczęły lepiej bronić, zdominowały walkę na tablicach, a także poprawiły skuteczność rzutową, a to przełożyło się na wzrost ich przewagi. Po 20 minutach gry CCC prowadziło 49:33, a najskuteczniejsza z nich - Nneka Ogwumike rzuciła 13 „oczek”.

Po dwóch minutach gry w kwarcie numer trzy przewaga polkowiczanek wzrasta do 20 punktów, ale w szeregach gospodyń regularnie trafiać zaczęła Aleksandra Pawlak, która zmniejszyła przewagę przyjezdnych do 14 punktów. Bardziej zbliżyć do siebie polkowiczanki rywalkom nie pozwoliły, bo kolejne punkty rzuciły Ogwumike oraz Musina i CCC znów odskoczyło na 18 „oczek”. Końcówka trzeciej kwarty także należała do naszych dziewczyn, które na ostatnia odsłonę wychodzą prowadząc 73:52, co praktycznie rozstrzyga losy rywalizacji ćwierćfinałowej.

Ostatnie dziesięć minut otworzyła celnym rzutem Belinda Snell. Potem polkowiczanki kontrolowały przebieg wydarzeń, a ambitne gospodynie starały się niwelować straty. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną CCC 86:69. Wygrywając w Łodzi nasze dziewczyny wykonały plan awansując do czwórki rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy i od jutra mogą skupić się na przygotowaniach do Final Eight Euroligi, które już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się w rosyjskim Jekaterynburgu.

Widzew Łódź – CCC Polkowice 69:86

(18:22, 15:27, 19:24, 17:13)

Punkty dla CCC: Musina, Ogwumike po 18, Majewska 10, Zoll, Snell po 9, Palau 6, Mistygacz 5, Leciejewska, Skorek 4, Owczarzak 3.


źródło: http://basket.cccsport.pl


Proste pytanie: 8 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.