Wicemistrzowie Polski z Wrocławia nie zagrają w finale sezonu

, wtorek, 3 lipca 2012

Devils Wrocław, którzy w ostatnich dwóch latach uczestniczyli w wielkich finałach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, tym razem nie powtórzą sukcesu. Wczoraj przegrali w półfinale na wyjeździe z Warsaw Eagles 20:37 i żegnają się z sezonem 2012 bez pucharu.

avatar

Dla obu stron niedzielne spotkanie miało niezwykle duże znaczenie. Występ na Stadionie Narodowym w Warszawie, czyli jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych na świecie, to marzenie każdego z polskich futbolistów. Niestety, tylko zawodnicy dwóch ekip będę mogły je spełnić. O złoto zagrają 15 lipca Seahawks Gdynia i Warsaw Eagles.
Wczorajszy mecz był już trzecim półfinałem w historii naszej ligi z bezpośrednim udziałem tych dwóch ekip. Poprzednie dwa wygrywali wrocławianie. Wczoraj wygrali warszawianie 37:20.
Devils Wrocław i Warsaw Eagles spotkały się w tym sezonie już po raz trzeci. Wcześniej, w fazie zasadniczej rozgrywek 2012, każda ze stron wygrała jeden mecz. We Wrocławiu Diabły pokonały pod koniec kwietnia rywali po zaciętym widowisku 35:32. Stołeczni wzięli na wicemistrzach Polski srogi rewanż 3 czerwca, gdy pewnie wygrali u siebie 48:27. W żadnym innym pojedynku Diabły nie straciły aż tylu punktów.
Wrocławianie do rozgrywek 2012 przystępowali z jasno określonym celem: po raz drugi wygrać mistrzostwo Polski (po raz pierwszy po złoto sięgnęli dwa lata temu. Przed rokiem zdobyli srebrne medale). Przez pierwszą część obecnego sezonu wiele wskazywało na to, że osiągną swój cel. Znajdowali się w czubie tabeli, pewnie wygrywając większość spotkań bez straty choćby jednego przyłożenia. Problemy rozpoczęły się na początku czerwca. Klub ogłosił, że szkoleniowiec zespołu odchodzi z powodu kłopotów zdrowotnych. W międzyczasie przyszły dwie porażki z najsilniejszymi w lidze Warsaw Eagles i Seahawks Gdynia, które zepchnęły wrocławian na trzecie miejsce w lidze. W obu tych spotkaniach Devils tracili więcej niż 40 punktów. Ostatni mecz w sezonie zasadniczym wicemistrzowie Polski wygrali przez walkowera z Tigers Kraków.

TABELA PO SEZONIE ZASADNICZYM

1. Seahawks    10    18    9-1
2. Eagles         10    16    8-2
3. Devils          10    14    7-3
4. Rebels         10    6      3-7
5. Kozły           10    4      2-8
6. Tigers          10    0      1-9
Zespół, mecze, punkty, zwycięstwa-porażki

ALEKSANDER ŁOŚ


źródło: brak danych


Proste pytanie: 7 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.