We Wrocławiu rusza największy piłkarski turniej w Polsce

, poniedziałek, 3 lipca 2017

Już w piątek do stolicy Dolnego Śląska przyjadą drużyny piłkarskie z 20 krajów. Od piątku do niedzieli rozegrają 536 meczów, rywalizując o puchar Wrocław Trophy 2017. Poznaj terminarz i sprawdź, co będzie się działo z okazji tego piłkarskiego święta. 

avatar
Piąta, jubileuszowa edycja Wrocław Trophy przyciągnie do stolicy Dolnego Śląska 3 tys. piłkarzy z całego świata (fot. archiwum organizatora)

Tydzień po finale Euro U-21 czeka nas kolejne wielkie święto młodzieżowego futbolu. Wrocław Trophy jest międzynarodowym turniejem piłkarskim dla dzieci i młodzieży. To jedyne takie zawody w Polsce i trzecie co do wielkości w Europie. Piąta, jubileuszowa edycja przyciągnie do Wrocławia 3 tys. piłkarzy z całego świata. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już w piątek (w godz. od 9 do 19) na boiskach Stadionu Olimpijskiego i na Niskich Łąkach. Tego samego dnia o godz. 20 na placu Solnym odbędzie się Ceremonia Powitalna. – Niektórzy zawodnicy cały rok czekają na turniej Wrocław Trophy, a teraz mogą do niego odliczać już tylko dni. Przygotowaliśmy dla nich gorące powitanie. Fantastyczna atmosfera będzie towarzyszyć również wszystkim kibicom, dlatego zapraszamy miłośników piłki nożnej oraz tych, którzy zostają we Wrocławiu na weekend i chcieliby wziąć udział w świetnej rozrywce. Dobra zabawa gwarantowana – mówi Krzysztof Kopertyński, dyrektor Wrocław Trophy. 

Widowiskowa ceremonia 

Uczestnicy ceremonii na placu Solnym zostaną przywitani przez gospodarzy – Krzysztofa Kopertyńskiego, dyrektora Wrocław Trophy oraz ambasadora tegorocznej edycji Tadeusza Pawłowskiego – legendę wrocławskiej piłki, byłego reprezentanta Polski, piłkarza, trenera a dziś dyrektora Akademii Śląska Wrocław. Zawodnicy obejrzą widowisko z prezentacją flag krajów biorących udział w turnieju, złożą przysięgę UEFA Respect oraz poznają turniejową nowość – maskotkę Wrocław Trophy. Następnie rozpocznie się część artystyczna – publiczność zobaczy występy grupy akrobatycznej Everest oraz pokazy tańca Cheerleaders Wrocław. Ceremonia oraz widowisko przygotowywane jest również z myślą o mieszkańcach miast, którzy wspólnie z zawodnikami będą mogli świętować rozpoczęcie największego turnieju w Polsce.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.