We Wrocławiu odbyły się MŚ w ju-jitsu

, poniedziałek, 28 listopada 2016

Prawie ćwierć setki medali padło łupem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w ju-jitsu, które od piątku do niedzieli odbywały się w hali Orbita. Biało-czerwoni wygrali klasyfikację drużynową, a swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożyła zawodniczka wrocławskiego Wroxgym Emilia Maćkowiak.

avatar
Polska jest prawdziwą potęgą w ju-jitsu (fot. K. Ziółkowski)

Wielkopolanka, która od ośmiu lat mieszka i trenuje w stolicy Dolnego Śląska, stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii Fighting. – Trenowałam bardzo ciężko, ale takie imprezy wymagają dobrego przygotowania. Indywidualny wynik cieszy najbardziej, bo pracuje się na niego od początku do końca samemu. Wiadomo, że ma się apetyt na ten najcenniejszy medal, nie zawsze da się wygrać ze wszystkimi. Bardzo się cieszę, że udało mi się stanąć na podium we Wrocławiu. Na trybunach byli rodzice i znajomi, to niesamowite uczucie. Pierwszy raz dopingowało mnie na żywo tyle bliskich osób. Niewielką presję czułam, ale jak się wychodzi na matę, wszystko inne znika, liczy się tylko walka – mówiła szczęśliwa Emilia Maćkowiak, która wie doskonale jak smakuje medal na mistrzostwach globu, od 2011 roku zdobywa je regularnie w ubiegłym roku przywiozła z tej imprezy także brąz.

Z dumy pękał prezes Polskiego Związku Ju-jitsu Tomasz Knap, który odbierał trofeum za pierwszą lokatę swoich zawodników z rąk prezydenta światowej federacji. – Piękne uczucie. Wielkie zmęczenie, ale niesamowita chwila i radość. Ju-jitsu w Polsce uprawia wiele osób, ale medialnie przegrywamy z innymi dyscyplinami. Mamy jednak bardzo dobrą drużynę, która ciężko pracowała na to zwycięstwo. To wspaniali sportowcy i ludzie – przyznał Knap, do którego spływały gratulacje od innych federacji.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.