Ważne zwycięstwo wrocławianek

Arkadiusz Barski, wtorek, 23 kwietnia 2019

AZS PWSZ Wałbrzych cały czas liczy się w walce o medale, ale jednocześnie nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do konkurencji z podium. Po remisie z Medykiem nadal traci 3 punkty do ekipy z Konina i Sosnowca. Swój cel osiągnął praktycznie AZS Wrocław, który powiększył do 10 punktów swoją przewagę nad strefą spadkową.

avatar
AZS Wrocław cieszył się ze zwycięstwa nad Mitechem Żywiec jak z utrzymania w Ekstralidze (fot. Ł. Haraźny)

AZS WROCŁAW – MITECH ŻYWIEC 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Mularczyk (41), 2:0 Czudecka (46), 3:0 Martyna Buś (84). Czerwona kartka: Martyna Buś (80-za drugą żółtą).

AZS: Rydlewska– Korda, Parka, Kwapisz, Turowska(85 Kufel)– Homa (60 Nowacka) Martyna Buś, Kulig – Jurczenko (89 Siwak), Czudecka, Mularczyk ( 70 Chudzik).
MITECH: Komosa – Zdechovanova, Rżany, Kovtun, Smidova (75 Smaza), Stopka, Chrzanowska (75 Zeman), Matyja (81 Biegun), Wnuk, Wiśniewska (60 Sykorova), Warunek.

Komplet punktów w tym spotkaniu może mieć ogromne znaczenie w perspektywie walki o utrzymanie w Ekstralidze. AZS może być już niemal pewny pozostania w krajowej elicie na kolejny sezon, Mitech praktycznie żegna się z rozgrywkami. – Bardzo cieszy nas wygrana z drużyną Żywca. Potrzebowaliśmy tych punktów jak tlenu. Dziewczyny wytrzymały presję i kolejny raz pokazały, że mimo młodego wieku, stać ich na grę na ekstraligowym poziomie. Co prawda wyprzedzamy zespół Mitechu o 10 punktów, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Chcemy zdobywać kolejne punkty i w ten sposób dalej rozwijać się jako zespół. Kolejna szansa na to już w środę w Koninie, ostatnio niespodzianka była blisko – powiedział po zawodach trener AZS, Piotr Jagieła.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment