Ważne zwycięstwo Śląska Wrocław z Wisłą Płock

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 13 maja 2019

W ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli, Śląsk Wrocław pokonał Wisłę Płock i wydostał się ze strefy spadkowej. Walka o utrzymanie wciąż jednak trwa, a o tym, kto – obok Zagłębia Sosnowiec – opuści w tym sezonie szeregi LOTTO Ekstraklasy, dowiemy się w ostatnim tygodniu rozgrywek.

W starciu Śląska Wrocław z Wisłą Płock nie brakowało walki i... celnych główek. To właśnie strzałem głową wynik otworzył Mateusz Cholewiak (z prawej), drugiego gola dołożył Marcin Robak i gospodarze ograli Nafciarzy 2:1 (fot. K. Pączkowska)

Motywujące piłkarzy filmiki z ich rodzinami i młodymi zawodnikami akademii plus identyczna, zwycięska jedenastka ze starcia w Sosnowcu – oto sposoby trenera Śląska Vitezslava Lavicki na pokonanie Nafciarzy. Jak się okazało – skuteczne. W sobotniej konfrontacji WKS mógł wyjść na prowadzenie już w 5. minucie. Po błędzie Bartłomieja Żynela, mocny strzał z pola karnego oddał Wojciech Golla, ale piłkę z linii bramkowej wybił Alan Uryga. Postawa defensywy i zwłaszcza wspomnianego bramkarza Wiślaków, nie kazała jednak długo czekać na trafienie dla gospodarzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, centra Roberta Picha trafiła na głowę Mateusza Cholewiaka, który trafił do siatki. Wiślacy szybko się otrząsnęli i po zespołowo rozegranej akcji na skraju „szesnastki”, do wyrównania doprowadził Alen Stevanović. Przed przerwą dobrą okazję na drugiego gola dla Śląska miał Krzysztof Mączyński, ale jego uderzenie z rzutu wolnego trafiło w poprzeczkę.