W tym roku nie odbędzie się 38. PKO Wrocław Maraton

Aleksandra Szumska, piątek, 17 kwietnia 2020

Ze względu na ciągłe zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, konieczność dostosowania do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa i brak pewności, co do okresu ich obowiązywania, 38. PKO Wrocław Maraton zostaje w bieżącym roku odwołany. Omawiana decyzja została podjęta po uprzednich konsultacjach z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i partnerem tegorocznego biegu – Gminą Kąty Wrocławskie.

avatar
Fot. T. Hałas

           - Z żalem, ale i poczuciem obowiązku podejmujemy tę trudną, choć jedyną możliwą w obecnych okolicznościach decyzję – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia jak bieg na dystansie 42 195 metrów, po trasie wytyczonej po drogach publicznych na terenie dwóch gmin wymaga podjęcia szeregu decyzji i zaciągnięcia zobowiązań z należytym wyprzedzeniem. Nie możemy ryzykować. Najważniejsze jest zdrowie naszych biegaczy. Termin, od kiedy będzie można organizować imprezy masowe pozostaje nieznany. To zobowiązuje nas do przeniesienia maratonu na kolejny rok - mówi dyrektor biegu Wojciech Gestwa. - Parafrazując apel Winstona Churchilla z lat wojennych: nie traktujmy dni pandemii jako tych mrocznych – niech będą to wielkie dni, w których mamy okazję wykazać się swoją odpowiedzialnością. Razem z olimpijczykami, piłkarzami ze Starego Kontynentu i wszystkimi innymi, którzy w tym roku nie wezmą udziału w rywalizacji – poczekamy. Wrocław wróci silniejszy. Sport wróci silniejszy! – dodaje Gęstwa.

 W najbliższym czasie zostanie udostępniona możliwość zwrotu pakietu startowego przy całkowitej rekompensacie wpisowego (bez żadnych opłat manipulacyjnych) – odpowiednia procedura pojawi się niebawem na stronie internetowej biegu.

            Informacje szczegółowe na temat procedury zwrotów będą dostępne na stronie internetowej www.wroclawmaraton.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu Wrocław Maraton za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponownie – serdecznie prosimy o wyrozumiałość.

 

 


źródło: informacja prasowa


Proste pytanie: 1 + 6 =


Komentarze:
  • anonim:
    19 dni temu

    dopingowałem rok temu!

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.