...w Twardogórze czyli VI Memoriał Ireneusza Maciasia 2018

Monika Pelc, poniedziałek, 15 stycznia 2018

Michel Thiry jak co roku o tej porze zaprosił do hali twardogórskiego GOSiR-u dawne gwiazdy futbolu. Głównie tego dolnośląskiego, ale nie tylko. Na turnieju, który tym razem był częścią 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zameldowali się Remigiusz Jezierski, Jacek Berensztajn, Arkadiusz Aleksander czy Robert Szczot.

avatar
Fot. Ł. Haraźny - Marcin Wielgus (w środku) strzelił w niedzielę osiem bramek


W turnieju seniorskim, który poprzedziły dwudniowe zmagania zespołów dziecięcych, wzięło udział pięć drużyn: All Stars, Samorząd Twardogóry, GKS Bełchatów, Reprezentacja Dziennikarzy Gazety Wrocławskiej i Pogoń Syców. Faworyt w tym gronie był tylko jeden i nie zawiódł. Zespół All Stars mający w swoim składzie wielu świetnych w przeszłości piłkarzy (na boisku pojawili się Arkadiusz Aleksander, Janusz Dziedzic, Adam Samiec, Marcin Wielgus, Remigiusz Jezierski, Robert Szczot, Tomasz Idziorek, Mirosław Mularczyk, Michel Thiry, Krzysztof Michalewski, a z ławki działaniami kolegów dyrygował Marek Kowalczyk), wygrał cztery mecze, tracąc zaledwie jedną bramkę i zasłużenie zameldował się na pierwszej pozycji. Drugie miejsce dla oldboyów GKS Bełchatów, w którym brylował Jacek Berensztajn. To on strzelił dla bełchatowian większość bramek i do końca liczył się w walce o koronę króla strzelców. Ta przypadła jednak innemu zawodnikowi znanemu ze skuteczności pod bramką rywali – Marcinowi Wielgusowi. Poruszający się po boisku jak za swoich najlepszych lat w Śląsku Wrocław „Cinek” ośmiokrotnie trafił do bramki. Odbierając statuetkę nie krył radości. – Dziękuję kolegom z zespołu, że pomogli mi strzelić tyle bramek. Ale pamiętajmy, że dziś nie chodziło o to, kto zdobędzie tytuł króla strzelców. Wszyscy wiedzieliśmy, w jakim celu tu przyjechaliśmy. Liczył się szczytny cel i dobra zabawa. Chociaż nie ukrywam, indywidualne wyróżnienia zawsze cieszą. Fajnie było spotkać kilku starych kolegów i pograć na całkiem dobrym poziomie – mówił Wielgus, który cały czas nie stroni od futbolu. – Pół roku temu, po dwóch latach nieobecności na boiskach ligowych, mój kolega Tomek Zieliński namówił mnie do założenia koszulki Unii Bardo. Kiedy tylko mogę, kiedy praca pozwala i mam czas, wybiegam na boiska IV ligi i biorę udział w treningach. Grywam, doradzam, pomagam i jestem dobrą duszą zespołu. Staram się zagrać przynajmniej parę minut w każdym meczu. Jesienią udało mi się nawet strzelić bramkę w meczu z Pogonią Oleśnica, więc tak źle jeszcze ze mną nie jest. Myślę, że jeśli zdrowie pozwoli, to dogram ten sezon do końca. Oprócz tego biorę udział również w rozgrywkach oldboyów z kolegami Śląska Wrocław. Ale to już jest czysta rekreacja i przyjemność – mówi król strzelców VI Memoriału Ireneusza Maciasia...

W sobotę i w niedzielę w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze, w ramach VI Memoriału Ireneusza Maciasia rywalizowali również najmłodsi piłkarze w trzech kategoriach wiekowych. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 27 drużyn.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".

 


źródło: SS nr 2


Proste pytanie: 2 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.