W polskim składzie do wielkiego finału

Monika Pelc, czwartek, 19 lipca 2018

Panthers Wrocław pokonali w półfinale Tychy Falcons i już za tydzień zagrają w Polish Bowl XIII. Mistrzowie kraju, grając w polskim składzie, zwyciężyli 28:7 i są o krok od obrony tytułu.

avatar
W półfinałowym meczu LFA Pantery nie pozostawiły złudzeń Falcons i awansowały do piątej z rzędu batalii o mistrzostwo Polski (fot. Panthers Wrocław)

Pierwsze minuty meczu rozgrywanego na Stadionie Olimpijskim wskazywały, że spotkanie będzie dużo bardziej wyrównane niż poprzednie mecze przeciwko tyskim Sokołom. Osłabione brakiem amerykańskich graczy Pantery miały problemy ze zdobywaniem pierwszych prób i przedłużaniem serii ofensywnych. Na szczęście na wysokości zadania stawała formacja obrony, która skutecznie zatrzymywała ataki przeciwników. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty długie podanie Jana Wawrzyniaka wykorzystał Tomasz Dziedzic, zdobywając pierwsze punkty w meczu. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny często zmuszone były do odkopnięcia piłki, ale kilka minut przed końcem drugiej kwarty po długiej serii w pole punktowe wbiegł Mateusz Szefler i na tablicy pojawił się wynik 14:0. W ostatniej akcji pierwszej połowy, która została przedłużona z powodu przerwy spowodowanej nadciągającą burzą, Pantery mogły jeszcze podwyższyć wynik, ale kopnięcie z pola Dawida Pańczyszyna okazało się niecelne.

BAR

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment