W niedzielę derby Dolnego Śląska

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 24 lutego 2020

W niedzielę o godzinie 17:30 w Lubinie zabrzmi pierwszy gwizdek w derbowym starciu między KGHM Zagłębiem a Śląskiem Wrocław. Będzie to 44. rywalizacja obu ekip na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

W niedzielę piłkarze KGHM Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław spotkają się po raz drugi w tym sezonie. Będzie chociaż w połowie tak ciekawie, jak jesienią? (fot. K. Pączkowska/archiwum)

Bilans jest korzystny dla lubinian. Począwszy od 1985 roku wygrali 18 spotkań, WKS ma na koncie 16 zwycięstw. W dziewięciu meczach padł remis. Ostatnio – jak wszyscy zainteresowani doskonale pamiętają – we wrześniu 2019, kiedy na tablicy świetlnej pojawił się rezultat iście hokejowy – 4:4. Swój dzień miał tamtego wieczoru Hiszpan Erik Exposito, który popisał się hat-trickiem, ostatniego gola strzelając już w 90. minucie. Ponadto dla Śląska trafił Dino Stiglec, dla Miedziowych natomiast Filip Starzyński (z rzutu karnego), Bartosz Kopacz, Sasa Zivec oraz – po fantast ycznym strzale z dystansu – Bartosz Slisz. Choćby piłkarze bardzo się starali, trudno będzie im zagrać taki spektakl jak w 9. kolejce.