W niedzielę derby Dolnego Śląska

W niedzielę o godzinie 17:30 w Lubinie zabrzmi pierwszy gwizdek w derbowym starciu między KGHM Zagłębiem a Śląskiem Wrocław. Będzie to 44. rywalizacja obu ekip na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Bilans jest korzystny dla lubinian. Począwszy od 1985 roku wygrali 18 spotkań, WKS ma na koncie 16 zwycięstw. W dziewięciu meczach padł remis. Ostatnio – jak wszyscy zainteresowani doskonale pamiętają – we wrześniu 2019, kiedy na tablicy świetlnej pojawił się rezultat iście hokejowy – 4:4. Swój dzień miał tamtego wieczoru Hiszpan Erik Exposito, który popisał się hat-trickiem, ostatniego gola strzelając już w 90. minucie. Ponadto dla Śląska trafił Dino Stiglec, dla Miedziowych natomiast Filip Starzyński (z rzutu karnego), Bartosz Kopacz, Sasa Zivec oraz – po fantast ycznym strzale z dystansu – Bartosz Slisz. Choćby piłkarze bardzo się starali, trudno będzie im zagrać taki spektakl jak w 9. kolejce.

ARKADIUSZ BARSKI

Kosztowne potknięcie

Gdyby nie rzut karny z 5. minuty (dodajmy – niewykorzystany), nie byłoby o czym pisać.

Punkt za ambicję

Emocje do ostatnich sekund i powrót z dalekiej podróży – w taki, trzeba przyznać niebanalny sposób, Śląsk Wrocław rozpoczął „rundę wiosenną” PKO Ekstraklasy. Na dwie bramki byłego piłkarza WKS Flavio Paixao gospodarze odpowiedzieli trafieniami Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu karnego i Michała Chrapka w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Medaliści na rozruch!

Głodni piłkarskiej rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie? Apetyt będzie można zaspokoić już w najbliższy weekend.

Być jak Ibra

Ubiegły rok rozpoczął na ławce rezerwowych III-ligowych rezerw KGHM Zagłębia Lubin, zakończył trafieniem w zwycięskim spotkaniu PKO Ekstraklasy z Legią Warszawa. Po drodze zgarnął także statuetkę dla najlepszego młodzieżowca listopada.