W czwartek startują The World Games 2017

, poniedziałek, 17 lipca 2017

Już w czwartek rozpoczynają się 10. Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 we Wrocławiu. Największą imprezę sportową w historii Polski otworzy imponujące multimedialne widowisko z udziałem 400 znakomitych polskich artystów. Gwiazdy muzyki, wybitni kompozytorzy oraz najlepsi tancerze szykują wyjątkowy spektakl, jakiego Wrocław i Polska wcześniej nie widziały. Ceremonia otwarcia igrzysk rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19 na Stadionie Wrocław i będzie transmitowana do wielu krajów świata.

avatar
Wizualizacje scen na Stadionie Wrocław podczas ceremonii otwarcia. Będzie się działo! (fot. TWG 2017)

The World Games 2017 to największe sportowe wydarzenie w tym roku w Polsce. W imprezie udział weźmie ponad 3,5 tysiąca sportowców z całego świata, którzy rywalizować będą w 31 emocjonujących sportach. Zawody rozgrywane będą głównie we Wrocławiu, ale niektóre konkurencje ugoszczą także pobliskie miasta: Jelcz-Laskowice, Świdnica, Trzebnica i Szymanów. Największym wyzwaniem dla organizatorów jest szykowana z wielkim rozmachem ceremonia otwarcia.

Premiera „Biegnij”

Gwiazdy muzyki, wybitni kompozytorzy oraz najlepsi tancerze szykują wyjątkowy spektakl. Na trzech scenach zbudowanych na Stadionie Miejskim zobaczymy i usłyszymy Kamila Bednarka, Dawida Kwiatkowskiego, Natalię Sikorę, Igora Herbuta z zespołem LemOn, BeMy oraz wielu innych. Co ważne, artyści, oprócz własnych utworów, zaprezentują światowe hity, w sumie będzie ich aż 25. Bogactwo różnych brzmień muzycznych z pewnością wpłynie na atrakcyjność imprezy i podkreśli jej unikatowy charakter. Nie zabraknie zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz, którzy po raz pierwszy wykonają oficjalną piosenkę TWG 2017 w języku angielskim – „Run”. Premiera polskiej wersji – „Biegnij” – miała miejsce już w połowie czerwca.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.