VIII SuperFinał PLFA dla Giants

, poniedziałek, 15 lipca 2013

Już po raz drugi Stadion Narodowy w Warszawie gościł dwie najlepsze drużyny w kraju. Tym razem naprzeciw siebie stanęli Giants Wrocław i Eagles Warsaw. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszła ekipa z Dolnego Śląska, pokonując rywali 29:13. Wygrana ta spowodowała, że Giganci zostali najbardziej utytułowaną drużyną w kraju, sięgając po swój trzeci tytuł. Fantastyczne spotkanie rozegrał Jamal Schulters, wybrany najwartościowszym zawodnikiem meczu.

Radości Gigantów nie było końca

Przed decydującym spotkaniem w sezonie większe szansę dawało się drużynie z Warszawy, która w półfinale pokonała najlepszą ekipę sezonu zasadniczego Devils Wrocław. Po raz kolejny okazało się jednak jak bardzo nieprzewidywalny jest sport. Początek spotkania to było typowe sprawdzanie przeciwnika. Żadnej z drużyn nie udało się przybliżyć do pola punktowego przeciwników. W zespole z Wrocławia akcji biegowych próbował najlepiej punktujący sezonu zasadniczego, runnig back Jamal Schulters. Nie przynosiły one większego efektu, przez co pierwsza kwarta zakończyła się remisem. Premierowe dwa punkty w nietypowy sposób zdobył Paweł Sekuła, który po akcji obronnej zatrzymał rozgrywającego Orłów Shane’a Gimzo w ich polu punktowym. Pierwsze przyłożenie w meczu zaliczył nie kto inny jak Amerykanin Jamal Schulters. Podwyższył Dawid Pańczyszyn i na przerwę, wygrywając 9:0 zeszła ekipa ze stolicy Dolnego Śląska. Drugą połowę spotkania warszawscy zawodnicy rozpoczęli bardzo nerwowo. Seria prostych błędów popełnionych w obronie spowodowała kolejny touchdown Schultersa. Po stracie kolejnych punktów, Eagels wzięli się wreszcie do roboty, co zaowocowało punktami Witolda Szpotańskigo. Dla tego warszawskiego running backa był to pierwszy w tym sezonie touchdown. Początek ostatniej części gry należał do podopiecznych Motta Gaymona, którzy za sprawą Schultersa zdobyli kolejne punkty z przyłożenia. Tym razem 8-jardowa akcja biegowa tego 26-letniego Amerykanina dała 15-punktowe prowadzenie. To jednak nie były ostatnie jego punkty w tym spotkaniu. Na pięć minut przed końcem spotkania Schulters po kolejnej kilkudziesięciojardowej akcji lewą stroną boiska przypieczętował dobrą postawę Gigantów w niedzielnych zawodach. Na osłodę fanom Orłów zostało zdobycie ostatnich punktów w meczu. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Dawid Więckowski przedarł się środkiem boiska, zdobywając touchdown. Akcja ta w ostatecznym rozrachunku niewiele im dała i to Giganci wraz z licznie zgromadzoną wrocławską publicznością mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Kluczem do sukcesu w finałowym meczu, była dobra gra obronna całego zespołu Giants. Defensywa wrocławian przede wszystkim nie dała rozegrać się jednej z największych gwiazd Orłów, Clarence’owi Andersonowi.