Udany występ Dolnoślązaków na MP w Ciechanowie

, wtorek, 17 września 2013

Dużym sukcesem Dolnoślązaków zakończyły się rozgrywane w weekend w Ciechanowie mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. W będącym ostatnim testem przed wrocławskimi MŚ turnieju nasi zawodnicy i zawodniczki wywalczyli 9 krążków, a mistrzami Polski zostali Malwina Chodor i Krzysztof Zwarycz.

avatar
Bardzo dobrze spisał się także Adrian Zieliński, który jest naszym pewniakiem na mistrzostwa świata we Wrocławiu

Już piątkowe zmagania w niższych kategoriach wagowych przyniosły nam powody do radości. W kat. 56 kg po brąz sięgnął 17-letni zawodnik Polwicy Wierzbno, Adrian Franczyk. Dobrą formę potwierdziła Malwina Chodor ze Śląska Wrocław, która wywalczyła złoto w kat. 53 kg, a srebro w kat. 63 kg przypadło Aleksandrze Michalskiej z Górnika Polkowice. Niespodzianką w tej kat. było natomiast dopiero 12. miejsce utytułowanej Mariety Gotfryd z Maksa Tytan Oława (prowadziła po rwaniu). W kat. 69 kg 2. lokatę zajęła inna sztangistka z Oławy, Katarzyna Ostapska, a bardzo ciekawie z punktu widzenia Dolnoślązaków zapowiadała się rywalizacja w kat. + 75 zawodniczki WKS Sabiny Bagińskiej z Małgorzatą Wiejak z Bydgoszczy. Aktualna mistrzyni Europy, Bagińska odniosła jednak w trakcie zawodów kontuzję barku i wyraźnie ustąpiła rywalce, zdobywając srebro. – Wiedząc o urazie Sabiny, nie chcieliśmy ryzykować jego pogłębienia przed mistrzostwami świata. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że kontuzja nie przeszkodzi jej w starcie we wrocławskim czempionacie – wyjaśniał po zawodach trener WKS Śląsk Mirosław Chlebosz. W kat. 69 kg mężczyzn tuż za podium znaleźli się Dolnoślązacy Mateusz Szatkowski z Wierzbna (4. miejsce) i Kacper Gorzelniak ze Śląska (5. lokata). Znacznie lepiej było już jednak w cięższych wagach. W kat. 85 kg triumfował Krzysztof Zwarycz z Polkowic, który, jak twierdzą eksperci, wynikiem 351 kg w dwuboju znacznie zwiększył swoje szanse na udział w MŚ. Drugi był Przemysław Koterba z WKS. W kat. 94 kg nie startowali zawodnicy z naszego regionu, tytuł wywalczył natomiast pewnie (385 kg w dwuboju) mistrz olimpijski z Londynu Adrian Zieliński. Kategoria 105 kg to zwycięstwo brązowego medalisty ostatnich IO, opolanina Bartłomieja Bonka, który rezultatem 395 kg w dwuboju wygrał ze sztangistami z Polkowic Arsenem Kasabijewem i Sylwestrem Kołeckim (sporą niespodzianką było dopiero 4. miejsce brata Adriana, Tomasza Zielińskiego z Mroczy). W najcięższej kat. + 105 kg triumfował mocarz z Bydgoszczy, trzykrotny mistrz świata i wielki przegrany z Londynu Marcin Dołęga. Wynik 422 kg w dwuboju dobrze rokuje przed MŚ we Wrocławiu, a 5. lokatę w tej kat. zajął Adam Kraska z Polkowic (389 kg w dwuboju). – Mistrzostwa były z pewnością udane dla zawodników z naszego regionu. Dolny Śląsk zajął drugie miejsce w klasyfikacji województw, a ulegliśmy tylko woj. mazowieckiemu. Do tego Górnik Polkowice zajął trzecie miejsce w drużynie męskiej, a wrocławski Śląsk był szósty – analizował Mirosław Chlebosz. – Zawody w Ciechanowie były ostatnim dużym testem przed mistrzostwami świata we Wrocławiu i cieszy mnie przede wszystkim dobra postawa Adriana Zielińskiego oraz Marcina Dołęgi, czyli naszych pewniaków do medali. Jeśli chodzi o zawodników z Dolnego Śląska, spełnili z pewnością oczekiwania – ocenił wiceprezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i były znakomity sztangista Mariusz Jędra.
Już dziś władze PZPC ogłoszą skład polskiej kadry na MŚ we Wrocławiu. Spośród Dolnoślązaków najprawdopodobniej znajdą się w niej Krzysztof Zwarycz i Arsen Kasabijew (KPR Górnik Polkowice) oraz Sabina Bagińska (Śląsk Wrocław) i Marieta Gotfryd (Maks Tytan Oława), a szanse mają również oławianka Katarzyna Ostapska i Arkadiusz Michalski z KPC Górnik.

Dolnośląscy medaliści MP w Ciechanowie:
Kobiety: złoto w kat. 53 kg – Malwina Chodor (WKS Śląsk Wrocław, 158 kg w dwuboju, 67 w rwaniu + 91 kg w podrzucie); srebro w kat. 63 kg – Aleksandra Michalska (KPC Górnik Polkowice, 171, 77+88); srebro w kat 69 kg – Katarzyna Ostapska (Maks Tytan Oława, 192, 85+107); srebro w kat +75 kg – Sabina Bagińska (Śląsk, 209, 91+118).
Mężczyźni: brąz w kat. 56 kg – Adrian Franczyk (Polwica Wierzbno, 207, 90+117), złoto w kat. 85 kg – Krzysztof Zwarycz (KPC Górnik, 351, 160 + 191), srebro – Przemysław Koterba (Śląsk, 318, 141 + 177); srebro w kat. 105 kg – Arsen Kasabijew (KPC Górnik, 389, 172 + 217), brąz – Sylwester Kołecki (KPC Górnik, 385, 174 + 211).

ANDRZEJ CZECH


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 10 =


Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.