Udany weekend wrocławskich futbolistów

Maciej Szumski, poniedziałek, 20 maja 2013

Devils Wrocław zanotowali czwartą wygraną w  tym sezonie. Tym razem łatwo uporali się z Kozłami Poznań 33:14. Jeszcze pokaźniejsze zwycięstwo odniosła ekipa Giants Wrocław która do zera rozprawiła się z drużyną Spartans Warszawa i odnotowała piąte zwycięstwo w rozgrywkach Topligi.

Devils po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z mistrzami Polski, Seahawks Gdynia, uskrzydleni pojechali do Poznania. Ich rywalem były nadspodziewanie dobrze radzące sobie w grupie północnej Topligi – Kozły Poznań.
Początek spotkania zwiastował wielkie emocje. Już pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Lepiej zakończyli ją gospodarze prowadząc, 7:6. Dla gości punktował Grzegorz Mazur, będący ostatnio w bardzo dobrej formie. W drugiej kwarcie wynik podwyższył Sedrick Harris i Diabły schodziły na przerwę prowadząc 14:7. Trzecia kwarta była prawdziwym popisem przyjezdnych. Najpierw po kilkunastojardowym biegu pierwsze punkty w tym meczu zanotował Xavier Glenn. Kolejne przyłożenie dołożył Dawid Tarczyński, po podaniu Harrisa. Quarterback gości był też bohaterem kolejnej pięknej akcji, w której zdobył cenne punkty. Po tej akcji wynik brzmiał 26:7 dla Devils, co w obliczu ostatniej kwarty wydawało się już nie do odrobienia przez gospodarzy. W czwartej części obie drużyny dobrze grały w obronie, pozwalając zdobyć tylko po jednym przyłożeniu dla każdej ze stron.
Wygrana z Kozłami wlewa dużo optymizmu w drużynę z Wrocławia przed zbliżającym się maratonem, jaki ich czeka. Najbliższe spotkanie już w najbliższy weekend z drużyną Steelers Będzin.
W Warszawie nic do powiedzenia nie mieli Spartans Warsaw, którzy odnieśli siódmą porażkę w tym sezonie. Goście z Wrocławia, mimo braku w składzie kilku podstawowych zawodników zdominowali sytuację na boisku i z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę, aby ostatecznie wygrać 83:0!