Udany weekend dolnośląskich zespołów

Maciej Piasecki, poniedziałek, 20 lutego 2017

Odetchnąć z ulgą mogą podopieczni Pawła Nocha, którym wyjazdowe zwycięstwo nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski pozwoliło przerwać serię pięciu kolejnych porażek w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Trzy punkty zdobyli również piłkarze ręczni Chrobrego Głogów.

Oba dolnośląskie zespoły zdobyły w tej serii spotkań trzy punkty (fot. K. Ziółkowski)

Odwrócona karta
Szczypiorniści Zagłębia Lubin, by myśleć o zajęciu piątego miejsca w grupie pomarańczowej, muszą szukać zdobyczy punkowej na wyjeździe, a spotkanie rozgrywane w Piotrkowie Trybunalskim było najlepszym momentem na przełamanie złej passy. Początek spotkania był całkiem udany w wykonaniu lubinian. Jeszcze przed przerwą przydarzył się im jednak słabszy fragment gry, gdy rywale zdobyli pięć bramek z rzędu. Przewaga Piotrkowianina utrzymywała się jeszcze przez kilka minut drugiej połowy, a potem wynik oscylował w okolicy remisu. Końcówki spotkań nigdy nie były silną stroną Zagłębia Lubin, ale tym razem miedziowi zdołali odskoczyć na trzy trafienia, a wypracowana przewaga pozwoliła im na wywiezienie trzech punktów z Piotrkowa Trybunalskiego. Ważną rolę odegrał po raz kolejny Arkadiusz Moryto, który w sobotę zdobył aż dwanaście bramek.

Patent na gdańszczan
Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego pokonali Wybrzeże jesienią w Gdańsku, jak i podczas zimowych sparingów. Teraz dołożyli do tego zwycięstwo przed własną publicznością, które pozwoliło im awansować na trzecie miejsce w grupie granatowej. Od pierwszych minut ważnym punktem w zespole był Michał Kapela, a skuteczność w ataku m.in. Dominika Płócienniczaka umożliwiła odskoczenie rywalom na cztery trafienia (13:9). Goście zdołali zniwelować straty (15:14), ale po przerwie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia wobec bardzo dobrej gry głogowian. Ci szybko zbudowali sobie sześć bramek przewagi.