Udany weekend dolnośląskich zespołów

Odetchnąć z ulgą mogą podopieczni Pawła Nocha, którym wyjazdowe zwycięstwo nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski pozwoliło przerwać serię pięciu kolejnych porażek w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Trzy punkty zdobyli również piłkarze ręczni Chrobrego Głogów.

Odwrócona karta

Szczypiorniści Zagłębia Lubin, by myśleć o zajęciu piątego miejsca w grupie pomarańczowej, muszą szukać zdobyczy punkowej na wyjeździe, a spotkanie rozgrywane w Piotrkowie Trybunalskim było najlepszym momentem na przełamanie złej passy. Początek spotkania był całkiem udany w wykonaniu lubinian. Jeszcze przed przerwą przydarzył się im jednak słabszy fragment gry, gdy rywale zdobyli pięć bramek z rzędu. Przewaga Piotrkowianina utrzymywała się jeszcze przez kilka minut drugiej połowy, a potem wynik oscylował w okolicy remisu. Końcówki spotkań nigdy nie były silną stroną Zagłębia Lubin, ale tym razem miedziowi zdołali odskoczyć na trzy trafienia, a wypracowana przewaga pozwoliła im na wywiezienie trzech punktów z Piotrkowa Trybunalskiego. Ważną rolę odegrał po raz kolejny Arkadiusz Moryto, który w sobotę zdobył aż dwanaście bramek.

Patent na gdańszczan

Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego pokonali Wybrzeże jesienią w Gdańsku, jak i podczas zimowych sparingów. Teraz dołożyli do tego zwycięstwo przed własną publicznością, które pozwoliło im awansować na trzecie miejsce w grupie granatowej. Od pierwszych minut ważnym punktem w zespole był Michał Kapela, a skuteczność w ataku m.in. Dominika Płócienniczaka umożliwiła odskoczenie rywalom na cztery trafienia (13:9). Goście zdołali zniwelować straty (15:14), ale po przerwie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia wobec bardzo dobrej gry głogowian. Ci szybko zbudowali sobie sześć bramek przewagi.

DAMIAN ORŁOWICZ

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".

Chrobry zdobył Lubin

Sobotnie spotkanie rozgrywane w Lubinie dostarczyło wszystkiego, czego należy oczekiwać od meczu pomiędzy lokalnymi rywalami. Nie zabrakło pięknych bramek, twardej gry oraz wielu zwrotów akcji.

Derby dla Lubina!

Szczypiorniści Zagłębia Lubin w arcyważnym w kontekście utrzymania w Superlidze, derbowym spotkaniu pokonali u siebie Śląsk Handball Team Wrocław 32:27. Wynik ten pozwala lubinianom wciąż myśleć o uniknięciu baraży, a graczy WKS stawia w niezwykle trudnej sytuacji przed dalszą walką o pozostanie w elicie.

Derby bez Świrkuli

Już dziś o godz. 17 Chrobry Głogów podejmie we własnej hali Zagłębie Lubin w pierwszym w tym roku derbowym starciu dolnośląskich drużyn męskiej superligi.

Porażka bez wstydu

W rozegranym awansem spotkaniu 10. kolejki Superligi szczypiorniści Chrobrego Głogów ulegli na wyjeździe Vive Targom Kielce 32:41.